کد خبر:9820
پ

دومین جشنواره انار ساوه در نیمه دوم آبان‌ماه برگزار می شود

رئیس اداره‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان ساوه گفت: دومین جشنواره انار ساوه در نیمه دوم آبان‌ماه با حضور سفیران کشورهای دیگر برگزار خواهد شد. رضا ایاز امروز دوشنبه یکم آبان‌ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر شد این رویداد پانزدهم آبان‌ماه به مدت پنج روز برگزار شود، اظهار کرد: […]

رئیس اداره‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان ساوه گفت: دومین جشنواره انار ساوه در نیمه دوم آبان‌ماه با حضور سفیران کشورهای دیگر برگزار خواهد شد.

رضا ایاز امروز دوشنبه یکم آبان‌ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر شد این رویداد پانزدهم آبان‌ماه به مدت پنج روز برگزار شود، اظهار کرد: به علت تأخیر در فصل برداشت انار ممتاز ساوه، جشنواره این رویداد اواسط آبان‌ماه برگزار خواهد شد.

وی این رویداد را فرصتی برای معرفی توانمندی‌های این شهرستان در بخش فرهنگ، صنعت، کشاورزی و گردشگری دانست و افزود: در نظر داریم امسال هم‌زمان با برگزاری این جشنواره به منظور رایزنی برای توسعه صادرات این محصول، سفیران کشورهای آفریقا، ترکیه و کنیا نیز برای حضور دعوت شوند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان ساوه با اشاره به اینکه دبیرخانه دائمی این جشنواره با همکاری دستگاه‌های اجرایی در دفتر اتاق بازرگانی در شهرستان ساوه تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: ایجاد دبیرخانه متمرکز برای برگزاری جشنواره ملی انار گامی در راستای بهبود برگزاری این رویداد ملی است.

وی تصریح کرد: جشنواره ملی تولید و صادرات انار از پانزدهم تا نوزدهم آبان‌ماه با همکاری مسئولان ادارات و نهادهای استانی و شهرستانی، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون، شوراهای اسلامی، اصناف، خیرین، معتمدان، کارآفرینان، باغداران، کشاورزان و دهیاران شهرستان با پیش‌بینی ویژه‌برنامه‌های متنوع و برپایی ۷۰ غرفه نمایشگاهی در زمینه تولید انار، فرآورده‌های انار و تولیدات روستایی در مسجد جامع تاریخی ساوه برگزار خواهد شد.

ایاز اظهار کرد: متقاضیان غرفه‌های نمایشگاهی جشنواره می‌توانند برای ثبت‌نام و رزرو غرفه از بیست‌وهفتم مهرماه تا سوم آبان‌ماه با مراجعه به اتاق تعاون شهرستان ساوه ثبت‌نام کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری