کد خبر:11564
پ

رئیس شورای اسلامی شهر تهران: نرخ کرایه تاکسی در پایتخت افزایش پیدا نمی‌کند

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: نرخ کرایه‌های تاکسی را اصلاح کردیم و به این ترتیب در هنگام بارندگی کرایه‌ها افزایش نمی‌یابد. مهدی چمران امروز یکشنبه چهاردهم آبان‌ در یکصدوهشتادونهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به دستور جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: در این جلسه طبق برنامه نخست […]

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: نرخ کرایه‌های تاکسی را اصلاح کردیم و به این ترتیب در هنگام بارندگی کرایه‌ها افزایش نمی‌یابد.

مهدی چمران امروز یکشنبه چهاردهم آبان‌ در یکصدوهشتادونهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به دستور جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: در این جلسه طبق برنامه نخست سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل، گزارشی از جزئیات حمل‌ونقلی سفر به چین را ارائه خواهند کرد.

وی افزود: موضوع حمل‌ونقل از اهمیت به‌سزایی برخوردار است و در همین راستا درباره سفر به چین گزارشی توسط شهردار تهران ارائه شد و امروز نیز گزارشی از سوی رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورا ارائه خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: ناصر امانی، عضو شورا نیز گزارشی از بازدیدهای محلات تهران خود ارائه خواهند داد.

وی ادامه داد: بررسی اتصال سامانه‌های شهرداری به درگاه پنجره واحد مورد بررسی قرار می‌گیرد، همچنین در شورا یک فوریت مجوز فروش ملکی از سوی شهرداری تهران به تصویب رسیده بود که امروز نتیجه بررسی کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در این خصوص ارائه می‌شود و اعضای شورا تصمیم‌گیری نهایی را انجام می‌دهند.

چمران با اشاره به افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی با شروع فصل بارش‌ها تصریح کرد: نرخ کرایه‌های تاکسی را اصلاح کردیم و به این ترتیب در هنگام بارندگی کرایه‌ها افزایش پیدا نمی‌کند و نرخ‌ها همان نرخ قبلی است و تغییری نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: به‌طور قطع رانندگان نیز باید این موضوع را رعایت کنند. تهران شهر بزرگی است و ممکن است در یک روز در قسمتی از آن شاهد بارش باشیم، اما قسمت دیگر خشک باشد و این مشکلی برای محاسبه نرخ کرایه ایجاد می‌کند، بنابراین تمام موارد شامل بارندگی و ترافیک برای افزایش نرخ کرایه‌ها حذف شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تأمین بودجه خرید اتوبوس خریدهای بخش حمل‌ونقل خاطرنشان کرد: در تأمین خرید اتوبوس و هزینه‌های حوزه حمل‌ونقل بخشی در بودجه دیده شده است و بخشی نیز باید توسط دولت تأمین شود. اگر کمبودی وجود داشته باشد، در قالب اصلاحیه یا متمم بودجه مورد توجه قرار می‌گیرد. البته متمم بودجه در پایان سال مورد بررسی قرار می‌گیرد و در حال حاضر ممکن است اصلاحیه بودجه دیده شود.

علیرضا پیغمبردوست ۱۴۰۲/۸/۱۴

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری