کد خبر:9530
پ

رئیس شورای اسلامی شهر رشت: تصرف جایگاه‌های مدیریتی در شهرداری‌ها بدون رانت انجام شود

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: تصرف برخی از جایگاه‌های مدیریتی در شهرداری‌ها با حمایت‌های خاص و رانت انجام می‌شود که باید در خصوص آن چاره اندیشی شود. محمد حسین واثق کارگرنیا امروز شنبه پانزدهم مهرماه در اجلاس کمیته مدیران سرمایه انسانی کلانشهرهای کشور که به میزبانی شهرداری رشت در ساختمان شهرداری مرکز برگزار شد، اظهار کرد: نیروی […]

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: تصرف برخی از جایگاه‌های مدیریتی در شهرداری‌ها با حمایت‌های خاص و رانت انجام می‌شود که باید در خصوص آن چاره اندیشی شود.

محمد حسین واثق کارگرنیا امروز شنبه پانزدهم مهرماه در اجلاس کمیته مدیران سرمایه انسانی کلانشهرهای کشور که به میزبانی شهرداری رشت در ساختمان شهرداری مرکز برگزار شد، اظهار کرد: نیروی انسانی بیشترین اثرگذاری را در سازمان‌ها دارد و همه در تلاشند تا از کارآمدترین افراد با هدف نیل به اهداف سازمانی استفاده کنند.
وی با بیان اینکه گاهی مواقع شاهد حضور برخی افراد در جایگاه‌های مدیریتی هستیم که تخصص و کارآیی لازم را ندارند، افزود: متأسفانه این دغدغه در برخی از حوزه‌های شهرداری رشت نیز مشاهده می‌شود و باید در این خصوص چاره اندیشی شود.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه باید افراد متخصص، با تجربه و کارآمد در بدنه شهرداری رشت حاضر شوند، خاطرنشان کرد: در مجموعه شهرداری رشت بسیار شاهد بوده و هستیم که افراد بسیار توانمند و متخصص به دلیل آنکه اهل رانت و یا سیاسی بازی نبوده و نیستند با یک عنوان صرفاً مشاور در گوشه‌ای از مجموعه شهرداری مشغول گذران ساعات فعالیت هستند، در حالی که این افراد بیشتر در جایگاه‌های مدیریتی فعالیت داشته‌اند و با بهره‌مندی از علم و تجربیات آنان بسیاری از مشکلات این شهر به راحتی قابل برطرف شدن است.

واثق کارگرنیا از حضور نداشتن برخی از کارکنان در ساعت اداری در محل خدمت در شهرداری رشت انتقاد کرد و گفت: برخی از افراد تنها ساعات ورود و خروج خود را ثبت می‌کنند و در زمانی که باید در محل خدمت خود حضور داشته باشند در دفاتر شخصی خود خارج از محیط شهرداری حضور دارند، لذا معتقدم باید با این افراد متخلف برخورد شود، زیرا حتی یک پاکبان شریف اگر به وظایف خود به درستی عمل نکند، شهر و شهروندان آسیب می‌بینند.

وی تصریح کرد: در دوران جنگ تحمیلی، زمانی که باید معابر مین گذاری شده خنثی و بازگشایی می‌شدند، برخی از رزمندگان داوطلبانه بر روی مین‌ها می‌خوابیدند و با نثار جان خود راه را برای دیگر همرزمان خود باز می‌کردند، لذا امروز هم باید برای خدمت به مردم همان طور عاشقانه و ایثارگرانه عمل کرد و یقیناً وقتی از عالی‌ترین مقام تا پایین‌ترین رده یک مجموعه بدانند که یک هدف واحد دارند، بسیاری از کم کاری‌ها برطرف می‌شود و اتفاقات خوبی در راستای توسعه و بالندگی کشور رقم می‌خورد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری