کد خبر:10857
پ

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز: پروژه زندیه یک سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: پروژه زندیه یک پروژه بین المللی و به نوعی یک سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است. علیرضا اسکندری ظهر امروز چهارشنبه بیست و هفتم دی در سلسله نشست‌های «روایت امید» با موضوع تشریح پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ زنی دهه مبارک فجر در منطقه […]

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: پروژه زندیه یک پروژه بین المللی و به نوعی یک سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است.

علیرضا اسکندری ظهر امروز چهارشنبه بیست و هفتم دی در سلسله نشست‌های «روایت امید» با موضوع تشریح پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ زنی دهه مبارک فجر در منطقه تاریخی فرهنگی شهرداری شیراز، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در شورای اسلامی شهر شیراز به عنوان سیاست گذاری اصلی شهرداری مد نظر قرار می‌باشد این است که اقداماتی که در منطقه تاریخی فرهنگی رقم می‌خورد بایستی نشان دهنده هویت و بافت اصیل شهر شیراز باشد.

وی افزود: هر اقدامی که در این منطقه انجام می‌شود بایستی حس شیراز و شیرازی اصل بودن را در افراد ایجاد کند.

عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در شهرداری منطقه هشت تاکید کرد: اگر امروز اقدامی در این منطقه انجام می‌شود باید هویت شهر شیراز را برای شهروندان نمایان کند.

اسکندری همچنین به ظرفیت‌های این منطقه تاریخی و فرهنگی اشاره و تصریح کرد: کمترین شهری در جهان وجود دارد که مدل‌های متفاوت گردشگری را به صورت یک جا داشته باشد و کلان شهر شیراز نیز این قابلیت را دارد و بایستی به آن توجه شود. این در حالی است که در منطقه تاریخی و فرهنگی، دو نوع گردشگری مذهبی و تاریخی به صورت خاص وجود دارد و اگر اقداماتی از سال‌های گذشته تا به امروز انجام می‌شود باید حول این محور باشد.

وی خاطر نشان کرد: یک مشکل عمده که در منطقه تاریخی و فرهنگی وجود دارد عدم هماهنگی میان دستگاه‌های خدمات رسان با شهرداری است و متأسفانه دستگاه‌های خدمات رسان نمی‌توانند پا با پای شهرداری مشارکت داشته باشند و مباحث اجرایی و بودجه این دستگاه‌ها موجب می‌شود تا شهرداری فراتر از سایر دستگاه‌ها در بافت تاریخی در راستای اقدامات عملیاتی وارد شود.

پروژه زندیه یک سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است

عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه هشت همچنین با اشاره به روند اجرایی پروژه زندیه اظهار امیدواری کرد: قفل این پروژه در سال جاری شکسته شود و عملیات اجرایی آن آغاز شود.

اسکندری افزود: می‌توان گفت پروژه زندیه یک پروژه بین المللی است که در حوزه گردشگری تاریخی می‌تواند این ظرفیت را برای گردشگران داخلی و خارجی فراهم کند و این پروژه به نوعی یک سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است.

وی تاکید کرد: سرمایه گذاری تنها به معنای ساخت مسکن، واحدهای تجاری و برج نیست، بلکه گاهاً بهسازی و بازآفرینی یک فضای شهری می‌تواند یک جاذبه گردشگری ایجاد کند و منجر به سرمایه گذاری برای یک شهر باشد که عوائد آن نصیب همه شهروندان شهر شود.

عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در پایان این نشست اضافه کرد: با توجه به سیاست گذاری که در شورای اسلامی شهر شیراز و توجه ویژه ای که به این منطقه وجود دارد باید از این فرصت برای شهر شیراز و همچنین شهروندان این کلان شهر استفاده شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری