کد خبر:9369
پ

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر اهواز: تصویب فرایند تشویقی احداث هتل در شهرداری اهواز

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و توسعه گردشگری شورای اسلامی شهر اهواز گفت: برای نخستین‌بار در تاریخ شورای اسلامی شهر و شهرداری اهواز، فرایند تشویقی احداث هتل را تصویب شد. سیدناصر مهداوی اظهار کرد: اهواز جاذبه‌های ویژه خود را دارد و با توجه به شرایط خاص جغرافیایی در همسایگی کشور عراق قرار دارد و می‌تواند یک مرکز […]

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و توسعه گردشگری شورای اسلامی شهر اهواز گفت: برای نخستین‌بار در تاریخ شورای اسلامی شهر و شهرداری اهواز، فرایند تشویقی احداث هتل را تصویب شد.

سیدناصر مهداوی اظهار کرد: اهواز جاذبه‌های ویژه خود را دارد و با توجه به شرایط خاص جغرافیایی در همسایگی کشور عراق قرار دارد و می‌تواند یک مرکز توریستی درمانی برای کشورهای همسایه باشد اما در حال حاضر چنین شرایطی مهیا نیست.

وی افزود: علاوه بر جاذبه‌های گردشگری، وجود مراکز درمانی معتبر و هتل‌های مناسب از جمله مواردی است که بر جذب گردشگر تأثیرگذار است و با توجه به ظرفیتی که در اهواز وجود دارد ایجاد بسته‌های تشویقی برای احداث هتل در دستور کار شورای اسلامی شهر قرار گرفت.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و توسعه گردشگری شورای اسلامی شهر اهواز ادامه داد: با بررسی‌های انجام شده و پیگیری‌هایی که صورت گرفت برای نخستین‌بار در تاریخ شهرداری و شورای اسلامی شهر اهواز، فرایند تشویقی احداث هتل در این شهر به عنوان دستاورد کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر اهواز و پس از تصویب شورا و تأیید فرمانداری کلید خورد.

مهداوی با تاکید بر اینکه نبود هتل مناسب به تعداد کافی در اهواز علت نماندن گردشگران خارجی از اهواز است، ادامه داد: با توجه به امکاناتی که سایر استان‌های نزدیک به خوزستان در حوزه هتل و درمان فراهم کرده‌اند، مسافران خارجی کشورهای همسایه با عبور از اهواز به علت نبود بستر مناسب، در استان‌های همسایه مستقر می‌شوند.

وی گفت: اهواز از منظر گردشگری از سایر شهرها عقب مانده است اما با تصویب این طرح گام بلندی در راستای توسعه گردشگری و حضور سرمایه‌گذار برداشته شد و با احداث هتل‌های مناسب می‌توان زمینه را برای حضور گردشگران در حوزه‌های مختلف از جمله تحصیلی، صنعتی و … فراهم کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری