کد خبر:10216
پ

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز: ایجاد شهرک صنفی در کلان‌شهر شیراز/ انحصار در میدان میوه و تره‌بار شکسته می‌شود

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز در نشست ملی رؤسای سازمان‌های ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری‌های کشور به میزبانی شهرداری‌ این کلان‌شهر از ایجاد شهرک صنفی خبر داد و گفت: در توسعه میدان میوه و تره‌بار ۱۰۰ غرفه و در میدان دوم میوه و تره‌بار سرجمع هزار […]

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز در نشست ملی رؤسای سازمان‌های ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری‌های کشور به میزبانی شهرداری‌ این کلان‌شهر از ایجاد شهرک صنفی خبر داد و گفت: در توسعه میدان میوه و تره‌بار ۱۰۰ غرفه و در میدان دوم میوه و تره‌بار سرجمع هزار غرفه ایجاد می‌شود که انحصار در میدان میوه و تره‌بار شکسته می‌شود.

مسعود زارعی در نشست ملی رؤسای سازمان‌های ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری‌های کشور به میزبانی شهرداری کلان‌شهر شیراز، با بیان اینکه در این‌گونه نشست‌ها باید مباحث کاربردی و تجربیات به اشتراک گذاشته شود عنوان کرد: یکی از رویکردهای اساسی در شورای ششم، نگاه به موضوعات خدمات شهری و ساماندهی مشاغل مزاحم و رفع سد معبر به‌عنوان مطالبات مردم در کلان‌شهر شیراز است که با رویکردهای خدماتی ۷۲ رویکرد تعریف‌شده و در دستور اجرا است.

زارعی با بیان اینکه این ۷۲ رویکرد، جلوه‌ای از خدمات‌رسانی به مردم است، افزود: از معیشت تا رضایتمندی مردم همگی در معاونت محیط زیست و خدمات شهری تعریف‌شده است.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری شورا خاطرنشان کرد: در سال جاری تعداد ۹۲۱ پروژه در برنامه کمیسیون دیده‌شده است که بر اساس ۱۵ محور مهم دنبال می‌شودد و این حجم از پروژه نشان‌دهنده این مطلب است که ۷۰ درصد اقدامات در شهر شیراز خدمات شهری است.

زارعی با بیان اینکه فرصت‌های کمیسیون روی این ۱۵ کلیدواژه است دنبال می‌‌شود، خاطرنشان کرد: احداث بازارچه و ساماندهی مشاغل مزاحم دو مورد از این کلیدواژه‌ها است و ازآنجایی‌که در شهر شیراز ۴۳ بازارچه فعال هستند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز عنوان کرد: اگر شهرداری‌های قرار است خدمتی ارائه کنند باید یک مسیر مستقیم تعریف شود و این موضوع معادلات اقتصادی و سازوکار خودش را دارد.

وی با بیان اینکه در تعریف مشاغل مزاحم از محدوده شهری باید ۲۵ رده شغلی از شهرها خارج شوند و کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز شورای ششم توجه ویژه‌ای به این مهم دارد، خاطرنشان کرد: از سال گذشته تا به امروز ۱۲ لایحه مربوط به سازمان ساماندهی مشاغل با توجه به اهمیت معیشت و ساماندهی در کمیسیون خدمات شهری مطرح و در شورا تائید شده است.

زارعی از تحول جدی در حوزه خدمات شهری کلان‌شهر شیراز سخن گفت و عنوان کرد: در کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵، شاهد راه‌اندازی کارگروه رفع موانع تولید هستیم و نماینده تمام اختیار دستگاه‌های در این کارگروه حضور دارند تا برای انتقال مشاغل مزاحم و زیرساخت‌ها اقدام کنند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز همچنین از ایجاد شهرک صنفی خبر داد و گفت: در توسعه میدان میوه و تره‌بار ۱۰۰ غرفه و در میدان دوم میوه و تره‌بار سرجمع هزار غرفه ایجاد می‌شود که انحصار در میدان میوه و تره‌بار شکسته می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری