کد خبر:9031
پ

رئیس کمیسیون ویژه بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر مشهد مقدس: حضور پررنگ تشکل های مردمی مهمترین ویژگی در دهه پایانی صفر۱۴۰۲ است

رئیس کمیسیون ویژه بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: امسال حضور پررنگ تشکل‌های مردمی، وجه تمایز ایام شهادت امام رضا(ع) با سال‌های گذشته است. فاطمه سلیمی با بیان این خبر اظهار کرد: اقدامات خوبی توسط شهرداری مشهد در خصوص دهه آخر صفر انجام شده است و شورای شهر نیز در حوزه سیاست […]

رئیس کمیسیون ویژه بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: امسال حضور پررنگ تشکل‌های مردمی، وجه تمایز ایام شهادت امام رضا(ع) با سال‌های گذشته است.

فاطمه سلیمی با بیان این خبر اظهار کرد: اقدامات خوبی توسط شهرداری مشهد در خصوص دهه آخر صفر انجام شده است و شورای شهر نیز در حوزه سیاست گذاری و بودجه بندی برنامه ها، نقش موثری داشته است.
سلیمی بیان کرد: سیاست گذاری های فرهنگی این دوره از شورای شهر مشهد با محوریت مشارکت حداکثری هیئات و تشکل های مردمی برنامه ریزی شده است و حضور مردم در دهه آخر صفر نسبت به سال های گذشته، بیشتر به چشم می آید.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه تشریح کرد: کمیته های مختلفی برای مدیریت برنامه های دهه آخر صفر تشکیل شده است از جمله کمیته تکریم زائر که برنامه‌های فرهنگی متنوعی اجرا کرده است.
سلیمی افزود: برپایی ایستگاه‌های استقبال از زائر و حسینیه ایران در عرصه شهدا، پشتیبانی از راه اندازی موکب های مردمی که از شهرهای مختلف ایران برای خدمت رسانی به زائران به مشهد آمده اند به صورت ویژه در برنامه های دهه آخر صفر دیده شده بود.
وی تاکید کرد: یکی از دیگر اقدامات فرهنگی در این ایام، فضاسازی و اکران های شهری با جملات زیبا از حضرت رضا(ع) در راستای تقویت و ارتباط زائران با مفاهیم دینی و سبک زندگی علی بن موسی الرضا(ع) است.
عضو شورای اسلامی شهر همچنین اسکان زائران را از جمله اقدامات موثر مدیریت شهری در ستاد دهه آخر صفر دانست و افزود: بیش از ۶۷ هزار نفر شب خواب برای اسکان زائران در نظر گرفته شد که از ظرفیت های شهرداری استفاده شده است.
سلیمی با اشاره به خدمات کمیته شهری ستاد دهه آخر صفر گفت: این کمیته تهیه ارزاق برای زائران با قیمت مناسب و با محوریت حرم مطهر رضوی و تنظیف شهری و بسیاری خدمات دیگر را به عهده داشت.‌
عضو شورای اسلامی شهر مشهد عنوان کرد: تامین ایمنی زائران، اختصاص هفت هزار محل پارک خودروی شخصی، راهنمای زائران به صورت سیار و متمرکز، حمل و نقل رایگان مترو و اتوبوس در سه روز پایانی ماه صفر، نظارت دقیق برگشت‌های تاکسیرانی و رسیدگی به شکایات مردمی از دیگر خدمات ستاد دهه آخر صفر است که جهت سهولت خدمت رسانی سازمان های مختلف حوزه شهرداری به زائران، توافق های مورد نظر در شورای شهر پایه گذاری شده است.
سلیمی همچنین به احداث موکب ویژه بانوان با عنوان «حضرت خدیجه(س)» اشاره کرد و افزود: این موکب از سال گذشته برنامه ریزی شده است و امسال به شکل بهتری ادامه پیدا کرد و بیش از ۳۰ تشکل بانوان که علاقمند به خدمت برای زائران علی بن موسی الرضا(ع) بودند در این موکب فضای مخصوصی فراهم شده است.

وی تاکید کرد: امسال حضور پررنگ تشکل های مردمی، وجه تمایز ایام شهادت امام رضا(ع) با سال های گذشته بود و امیدوارم در انتها شهرداری و شورای شهر از نیروهایی که در دهه آخر صفر خدمت کردند به نحو شایسته ای قدردانی کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری