کد خبر:10231
پ

راهیابی بلدیه یزد به جشنواره مستند ایران

کارگردان مستند «هزار و یک شب بلدیه» از راهیابی این مستند به بخش نهایی جشنواره فیلم مستند ایران با عنوان «سینما حقیقت» به عنوان معتبرترین جشنواره کشور در حوزه مستند خبر داد. احمد صراف یزد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مستند هزار و یک شب بلدیه به عنوان یک اثر فاخر در حوزه تاریخ شهرداری […]

کارگردان مستند «هزار و یک شب بلدیه» از راهیابی این مستند به بخش نهایی جشنواره فیلم مستند ایران با عنوان «سینما حقیقت» به عنوان معتبرترین جشنواره کشور در حوزه مستند خبر داد.

احمد صراف یزد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مستند هزار و یک شب بلدیه به عنوان یک اثر فاخر در حوزه تاریخ شهرداری در یزد تولید شده اظهار کرد: در این مستند روایتی بسیار زیبا از نحوه شکل‌گیری و فعالیت شهرداری‌ها در کشور و پس از آن در شهر تاریخی یزد مطرح شده است.

وی ادامه داد: پس از رونمایی از این اثر در شهر یزد و با حضور مسئولان و جمعی از هنرمندان و رسانه‌ها، مستند در هفدهمین جشنواره فیلم مستند ایران ارسال شد که توانست با جلب نظر هیئت انتخاب به بخش نهایی این جشنواره بسیار مهم راه پیدا کند.

کارگردان مستند «هزار و یک شب بلدیه» با تاکید بر اینکه در این جشنواره حاصل یک سال تولیدات سینمای مستند ایران حضور دارند گفت: حضور در این جشنواره و راهیابی به بخش رقابت نهایی افتخار بزرگی است که نصیب مجموعه عوامل تولید این فیلم، مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری یزد و همچنین تمام یزد شده است.

صراف یزد در ارتباط با این مستند با تاکید بر اینکه بالغ بر یک سال کار پژوهش و پیش تولید آن طول کشید گفت: هزار و یک شب بلدیه در واقع بخشی از فرهنگ و تاریخ شهر یزد را به نمایش می‌گذارد.

حامد سلطانی، مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری یزد هم در ارتباط با این مستند که محصولی از روابط عمومی شهرداری یزد است با بیان اینکه این فیلم به پنج زبان انگلیسی، فرانسوی، عربی، اسپانیایی و چینی ترجمه و زیرنویس می‌شود، تصریح کرد: مستند «هزار و یک شب بلدیه» پس از حضور در جشنواره‌ها برای اکران به شهرهای خواهرخوانده ارسال خواهد شد.

وی با بیان اینکه این مستند با نام «هزار و یک شب بلدیه» و به کارگردانی احمد صراف‌یزد تولید شده است، گفت: این اثر ابتدا به سرگذشت شهرداری‌ها در کشور و پس از آن بررسی شهرداری یزد و توسعه شهر میراث جهانی یزد از زمان تأسیس تاکنون پرداخته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری