کد خبر:10954
پ

رودخانه های استان مرکزی سند دار می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان سال برای ۱۰۰ هکتار از بستر رودخانه‌های استان سند صادر شود. مهندس عزت اله آمری در نشست با مدیران ثبت اسناد و املاک استان اظهار کرد: رودخانه‌های این استان باهدف جلوگیری از دست درازی و تصرف به این منابع آبی سنددار می‌شود. وی با اشاره به […]

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان سال برای ۱۰۰ هکتار از بستر رودخانه‌های استان سند صادر شود.

مهندس عزت اله آمری در نشست با مدیران ثبت اسناد و املاک استان اظهار کرد: رودخانه‌های این استان باهدف جلوگیری از دست درازی و تصرف به این منابع آبی سنددار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طول رودخانه‌های اصلی استان ۹ هزار کیلومتر است افزود: در اولویت اول برای حدود دو هزار و ۷۰۰ کیلومتر از این رودخانه‌ها مطالعات حریم و بستر انجام و نقشه‌های مربوط به آنها تهیه شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی ادامه داد: اولویت صدور سند برای رودخانه‌های داخل شهرها و روستاها و مناطق با تراکم جمعیت بالا است.

وی تصریح کرد: شرکت آب منطقه‌ای مرکزی علاوه بر اقدام برای تثبیت مالکیت دولت در خصوص رودخانه‌ها، مطالعه مربوط به بستر دریاچه‌های سدهای بزرگ این استان همچون سد کمال صالح، الغدیر ساوه و پانزده خرداد را انجام و مستندات را برای صدور سند به اداره کل ثبت اسناد و املاک ارسال کرده است.

آمری با بیان اینکه با دریافت سند مالکیت، تکلیف دستگاه‌های دولتی و مردم در این‌باره مشخص و شفاف می‌شود، افزود: با انجام اقدامات لایروبی و کارهای حفاظتی، جان و مال مردم در سوانح طبیعی همچون سیل در معرض تهدید قرار نخواهد گرفت.

وی گفت: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر رودخانه‌ها و تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو، هر گونه سوءاستفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد و آب منطقه‌ای در نقش حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی خاطر نشان کرد: شناسنامه دار شدن بستر رودخانه‌ها با هدف جلوگیری از تصرفات غیرمجاز و تعرض در بستر رودخانه‌ها با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک انجام می‌شود.

وی ادامه داد: امروز در نشست مشترک شورای مدیران واحدهای ثبتی و شرکت آب منطقه‌ای مرکزی که در اداره کل ثبت اسناد و املاک استان برگزار شد، از هفت فقره سند رسمی بستر رودخانه‌های استان برای حدود ۳۰ هکتار از این رودخانه‌ها هم رونمایی شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری