کد خبر:8829
پ

روند سرمایه‌گذاری و مشارکت سرمایه‌گذاران تسهیل می‌شود / ایجاد پنجره یکپارچه سرمایه‌گذاری در نمایشگاه بین‌المللی

شهردارمشهد با اشاره به اینکه خود را رفیق و همراه سرمایه‌گذاران می‌دانیم گفت: با حمایت شورای اسلامی شهر روند سرمایه‌گذاری و مشارکت سرمایه‌گذاران در پروژه‌ها را تسهیل خواهیم کرد. به گزارش افتخار میهن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضاقلندرشریف در نشست مشترکی که با حضور جمعی از سرمایه‌گذاران، رئیس و اعضای شورای […]

شهردارمشهد با اشاره به اینکه خود را رفیق و همراه سرمایه‌گذاران می‌دانیم گفت: با حمایت شورای اسلامی شهر روند سرمایه‌گذاری و مشارکت سرمایه‌گذاران در پروژه‌ها را تسهیل خواهیم کرد.

به گزارش افتخار میهن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضاقلندرشریف در نشست مشترکی که با حضور جمعی از سرمایه‌گذاران، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهربرگزارشد گفت: از ابتدای کار بارها اعلام کردم که فارغ از شعارهای عوام‌پسندانه خود را رفیق سرمایه‌گذاران می‌دانیم نه رقیب آن‌ها و به دنبال این هستیم تا روند سرمایه‌گذاری در شهر به‌ویژه در پروژه‌های شهری را تسهیل کنیم.

وی اضافه کرد: معتقدیم سود سرمایه‌گذاری و مشارکت در پروژه‌ها برای سرمایه‌گذاران تنها مادی نیست بلکه سود معنوی نیز در پی دارد و لذت توسعه و آبادانی شهر و ایجاد اشتغال برای جوانان سوداصلی سرمایه‌گذاران است.

شهردارمشهد بابیان اینکه واضح است موضوعی که باعث آبادانی و توسعه شهر می‌شود بودجه‌های شهرداری و کمک‌های دولتی نیست اظهار کرد: به‌طورقطع آبادانی و توسعه شهر با حضور و مشارکت سرمایه‌گذاران محقق می‌شود.

قلندرتصریح کرد: درگذشته و شاید در حال حاضر دیدگاهی در برخی وجود داشت که تنها به سود سرمایه‌گذار توجه می‌کردند و اعتقاد داشتند که سود شهرداری باید از سرمایه‌گذار بیشتر باشد،اما اکنون به‌صورت شفاف اعلام می‌کنم بدون شعارهای عوام‌پسندانه خود را رقیب سرمایه‌گذار نمی‌بینیم بلکه رفیق و همراه سرمایه‌گذاران خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاران همراه و هم‌قدم شهرداری در توسعه و آبادانی شهر هستند تأکید کرد: تغییراتی که انجام شد نیز در همین راستا است ،البته این به این معنا نیست که درگذشته کار انجام‌نشده است بلکه معتقدیم تغییر، تحول و پویایی ایجاد خواهد کرد.

شهردارمشهد به انتشار اوراق مشارکت برای اجرای پروژه‌های عمرانی اشاره و خاطرنشان کرد: چندی پیش شهرداری مشهد با انتشار ۳هزارو ۹۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت رتبه اول را در انتشار اوراق کسب کرد و این در حالی است که تهران تنها توانست ۲هزارو ۸۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت را منتشر کند.

قلندر،گفت: به دنبال این هستیم تا اوراق مشارکت بیشتری را جذب کنیم اما معتقدیم آن چیزی که شهر را آباد می‌کند سرمایه‌گذاری و مشارکت سرمایه‌گذاران در پروژه‌های مختلف است و برای تحقق این امر باید باهم همدل و همراه شویم.

وی با اشاره به بحث بلندمرتبه‌سازی و قراردادهای BOT نیزاظهارکرد: در خصوص رفع مشکلات بلندمرتبه‌سازی و استفاده از BOT از ابتدای شروع به کار پیگیری‌های زیادی انجام و جلساتی با دستگاه‌های ذی‌ربط انجام‌شده است.

شهردارمشهد ادامه داد: با توجه به در جریان بودن جلسات بررسی سرمایه‌گذاران، اگر در ارتباط با بلندمرتبه‌سازی نظر و پیشنهادی دارند هم‌اکنون ارائه دهند زیرا بعد از تصویب نظرات دیگر چاره‌ساز نخواهد بود.

قلندر اضافه کرد: در کنار بحث بلندمرتبه‌سازی که ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری ایجاد می‌کند، طرح تفصیلی منطقه خین عرب نیز در حال نهایی شدن است که این موضوع هم ظرفیت‌های خوبی را برای سرمایه‌گذاری ایجاد خواهد کرد.

وی بابیان اینکه سرمایه‌گذاران مدیریت شهری را از خود دور ندانند زیرا با آن‌ها همدل و همراه هستیم، اظهار کرد: در همین راستا آماده هستم در صورت نیاز برای برطرف شدن مشکلات سرمایه‌گذاران و تسهیل سرمایه‌گذاری هرروز با سرمایه‌گذاران جلسه داشته باشم.

شهردارمشهد به طرح ایجاد پنجره یکپارچه سرمایه‌گذاری در نمایشگاه بین‌المللی اشاره و خاطرنشان کرد: دراین پنجره که مورد استقبال دستگاه‌های مختلف قرارگرفته تسهیل سرمایه‌گذاری برای تمامی سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی نه‌تنها در سطح شهر مشهد بلکه استان خراسان رضوی و سایر نقاط کشور موردتوجه قرارگرفته است.

قلندر در ادامه گفت: درمجموع به دنبال این هستیم تا با حمایت‌های شورای اسلامی شهر در حوزه سرمایه‌گذاری به‌صورت شفاف عمل کنیم و در همین راستا دستگاه‌های نظارتی نیز اعلام همراهی کرده‌اند زیرا هدف همه تسهیل سرمایه‌گذاری است.

وی با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم تا ثروت مشهد در خود مشهد سرمایه‌گذاری شود افزود: در کنار تسهیل سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران بومی آماده همکاری با سرمایه‌گذاران شهرهای دیگر و حتی سرمایه‌گذار خارجی و مناطق آزاد هستیم.

شهردارمشهد بابیان اینکه تاکنون برای احداث خطوط مترو و تسهیل تردد زائران و مجاوران هزاران هزار میلیارد تومان هزینه شده است اظهار کرد: این پول یک یارانه عظیم است که از جیب مردم برای توسعه حمل‌ونقل عمومی هزینه شده درحالی‌که این‌گونه پروژه‌ها باید به سمت استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران برود و BOT ها این موضوع را تسهیل خواهد کرد.

قلندر افزود: اکنون برای رفاه،آسایش و تفریح مردم به دنبال این هستیم تا ۲-۳شهربازی بزرگ بسازیم که یکی از این شهربازی‌ها در بوستان خورشید و دیگری در بوستان ۷۳هکتاری شهرک شهید رجایی جانمایی شده و برای ساخت این شهربازی‌ها آمادگی داریم تا با سرمایه‌گذاران مشارکت و همکاری کنیم.

وی اضافه کرد: همچنین در نظر داریم تا میدان بار مرکزی را در بخش شرقی شهر و در برنامه‌ای بلندمدت هاب لجستیکی مصالح ساختمانی شرق کشور را ایجاد کنیم که دعوت می‌کنیم تا سرمایه‌گذاران عزیز به این دو پروژه نیز ورود پیدا کنند.

شهردارمشهد با اشاره به اینکه در حال تسهیل فرایندهای سرمایه‌گذاری هستیم تأکید کرد: از معاونت اقتصادی و سایر معاونت‌ها می‌خواهیم تا در تسهیل فرایندهای سرمایه‌گذاری به‌صورت جدی ورود پیدا کنند.

قلندر افزود: در بحث سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیری بالایی داریم چون شفاف عمل خواهیم کرد و شورای اسلامی شهر نیز در مسیر توسعه سرمایه‌گذاری همدل،حامی و همراه شهرداری است.

وی با اشاره به اینکه معتقدیم می‌توان با تعامل و همکاری همه‌جانبه مدیریت یکپارچه را اجرایی کرد، اظهار کرد: معاونت اقتصادی باید برای تسهیل سرمایه‌گذاری همراهی و هماهنگی لازم را در تمامی معاونت‌ها به‌ویژه معاونت شهرسازی ایجاد کند و ما نیز از این موضوع حمایت می‌کنیم.

شهردارمشهد ادامه داد: درمجموع بازهم تأکید می‌کنم درراستای توسعه و آبادانی شهر مشهد همراه و رفیق سرمایه‌گذاران هستیم و مسیر سرمایه‌گذاری را تسهیل خواهیم کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری