کد خبر:5421
پ

رییس کمیسیون عمران مجلس: بانک‌ها کمتر از ۲ درصد به تکلیف خود در پرداخت تسهیلات مسکن عمل کردند

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفـت: بانک‌ها مکلف هستند ۳۶۰ هزار میلیارد تومان در سال اول به حوزه مسکن تسهیلات پرداخت کنند که به غیر از بانک مسکن سایر بانک‌ها کمتر از ۲ درصد به وظیفه خود در پرداخت تسهیلات عمل کردند. به گزارش افتخار میهن به نقل از خانه ملت، محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران […]

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفـت: بانک‌ها مکلف هستند ۳۶۰ هزار میلیارد تومان در سال اول به حوزه مسکن تسهیلات پرداخت کنند که به غیر از بانک مسکن سایر بانک‌ها کمتر از ۲ درصد به وظیفه خود در پرداخت تسهیلات عمل کردند.

به گزارش افتخار میهن به نقل از خانه ملت، محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی پس از نشست مشترک با وزیر راه و شهرسازی در مجلس برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه ۱۴ ماه از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن گذشته باید برای مردم توضیح دهیم که تاکنون چه کاری انجام شده است.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت راه در حوزه تأمین زمین به خوبی عمل کرده و برای ۲ میلیون واحد مسکونی زمین آماده است اظهار کرد: اما در زمینه ساخت واحدهای مسکونی که به تسهیلات بانکی مرتبط بوده رضایت نداریم. بانک‌ها مکلف هستند ۳۶۰ هزار میلیارد تومان در سال اول به حوزه مسکن تسهیلات پرداخت کنند که متاسفانه جز بانک مسکن سایر بانک‌ها  کمتر از ۲ درصد به وظیفه خود در پرداخت تسهیلات عمل کردند، این به معنی نبود اراده جدی در بانک در حوزه تسهیلات مسکن است.

رضایی‌کوچی عنوان کرد: امیدواریم در جلسه شورای عالی مسکن که با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود بانک‌ها مکلف به پرداخت تسهیلات به حوزه مسکن شوند چرا که مردم ثبت نام و آورده اولیه خودشان را نیز واریز کرده اند، اگر  مشکلات تسهیلات بانکی حل شود شاهد نتیجه گرفتن قانون جهش تولید مسکن خواهیم بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری