کد خبر:9363
پ

ساخت، تکمیل ، نصب و راه اندازی سامانه طرح زوج و فرد در همدان

شهردار همدان اعلام کرد: در راستای اجرای مصوبات شورای هماهنگی ترافیک شهرستان همدان و به منظور مدیریت و ساماندهی ترافیک محدوده مرکزی شهر اقدامات مربوط به نصب و راه اندازی سامانه های پلاک خوان طرح زوج وفرد در محل های مصوب توسط شهرداری همدان انجام شده است. سید مسعود حسینی افزود: قبل از نیمه مهر […]

شهردار همدان اعلام کرد: در راستای اجرای مصوبات شورای هماهنگی ترافیک شهرستان همدان و به منظور مدیریت و ساماندهی ترافیک محدوده مرکزی شهر اقدامات مربوط به نصب و راه اندازی سامانه های پلاک خوان طرح زوج وفرد در محل های مصوب توسط شهرداری همدان انجام شده است.

سید مسعود حسینی افزود: قبل از نیمه مهر و بعد از اخذ کد پلیس، سامانه مذکور به صورت اتوماتیک و کاملا مکانیزه به بهره برداری می رسد و پلیس راهور می تواند از طریق سامانه مذکور اعمال قانون نماید.
شهردار همدان با اشاره به اهمیت نصب و راه اندازی سامانه طرح زوج وفرد در سطح شهر همدان تصریح کرد: اجرای طرح زوج و فرد در کاهش حجم ترافیک و آلودگی هوا در محدوده مرکزی شهر بسیار موثر است و طبق این فرایندهای تعریف شده در این سامانه، مجوز تردد برای شماره پلاک های زوج در روزهای زوج و شماره پلاک های فرد در روزهای فرد است.
این مقام ارشد مدیریت شهری نظارت هوشمند بر خودروهای ورودی و خروجی را عامل موفقیت این طرح دانست و اظهار داشت: محل های اجرای سامانه های پلاک خوان محدوده طرح در خیابان های شریعتی، خیابان بوعلی، خیابان بین النهرین ، بلوار آیت اله مدنی، بلوار آیت اله کاشانی و بلوار خواجه رشید است.
حسینی یکی از دلایل اصلی اجرای طرح زوج و فرد را مدیریت و ساماندهی معابر ‌پرترافیک برشمرد و افزود: سامانه های نصب شده اولین گام از مکانیزه نمودن اجرای طرح زوج و فرد درمحدوده مصوب بوده و افزایش و اصلاح فرهنگ ترافیکی مردم و استفاده ازحمل ونقل عمومی و کاهش سفرهای غیر ضرور در کنار استفاده از سامانه های کنترلی قطعا در حل معضل ترافیک راهگشا خوهد بود .
شایان ذکر است بر اساس مصوبه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان همدان، محدوده زمانی اجرای طرح زوج و فرد از ساعت ۱۶ تا ۲۱ می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری