کد خبر:6614
پ

ساختمان‌های ناایمن تهران تعیین تکلیف می‌شود

شهردار تهران درباره اعلام اسامی ساختمان‌های ناایمن گفت: تیم‌های ارزیابی مشترک میان ۹ دستگاه پس از انجام بررسی‌های لازم، ناایمن بودن ساختمان‌ها را به مدیران آن‌ها اعلام می‌کنند. ‌به گزارش افتخار میهن علیرضا زاکانی در پایان سومین جلسه قرارگاه ایمنی کاربردی کلان‌شهر تهران که در ساختمان شهرداری تهران برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران […]

شهردار تهران درباره اعلام اسامی ساختمان‌های ناایمن گفت: تیم‌های ارزیابی مشترک میان ۹ دستگاه پس از انجام بررسی‌های لازم، ناایمن بودن ساختمان‌ها را به مدیران آن‌ها اعلام می‌کنند.

‌به گزارش افتخار میهن علیرضا زاکانی در پایان سومین جلسه قرارگاه ایمنی کاربردی کلان‌شهر تهران که در ساختمان شهرداری تهران برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران درباره اعلام اسامی ساختمان‌های ناایمن در تهران اظهار کرد: کاری که آغاز شده اهتمام ویژه جمعی است که در مدیریت شهری دوره ششم نسبت‌به این موضوع اهتمام ویژه‌ای داریم. مسئله‌ای که امروز درمورد ساختمان‌های ناایمن وجود دارد، برای دوره‌های گذشته نیز بوده، اما کاری نکردند و با فرار رو به جلو و داد و بیداد اعلام می‌کنند که مسئولیت نداشتند، در حالی که مسئولیت داشته‌اند، اما دقت نکرده‌اند. لذا ما با میراثی مواجه هستیم که از گذشته به جا مانده است.

وی افزود: جان مردم و ایمنی شهر برای ما از اهمیت بسزایی برخوردار است. لذا از سال قبل جلسات و اقدامات کارشناسی را آغاز کردیم و مقرر شد که در هشت سرفصل مهم در مدت یک ماه تعیین تکلیفی برای راهکارهای این موضوع انجام شود.

شهردار تهران ادامه داد: موضوعاتی امروز مطرح است که برای جبران آن اعداد و ارقام نجومی نیاز است، اما وظیفه ما انجام این موارد است. چراکه یک موی شهروندان ما بیش از این رقم‌ها ارزش دارد. لذا طرح جایگزین و پیشنهاد جایگزین باید در مدت یک ماه برای این موضوعات مشخص شود. از دستگاه‌های قضایی و وزارت راه و شهرسازی نیز در این مسیر کمک خواهیم گرفت.

وی تاکید کرد: در جلسه امروز، اسامی ساختمان‌هایی مطرح شد که شهرداران مناطق محل قرارگیری آن‌ها نیز در جلسه حضور داشتند. البته در منطقه ۱۲ ساختمانی نبود که در این جلسه مطرح شود، اما ساختمان‌های ناایمن این منطقه نیز بررسی می‌شود. ۱۶ هزار ساختمان برای اولین بار در کشور توسط تیم‌های ارزیاب مشترک میان ۹ دستگاه از ابعاد مختلف ایمنی بررسی می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری