کد خبر:10823
پ

سایت بازیافت زباله آزادشهر، مزرعه گل نرگس می‌شود

فرماندار آزادشهر با بیان اینکه دولت سیزدهم تحقق مطالبه مردم این شهرستان برای جابه‌جایی سایت بازیافت زباله را آغاز کرد، گفت: با کاشت گل نرگس در ۱۳ هکتار از محدوده این مکان، عطر خوش این گل جایگزین بوی نامطبوع زباله خواهد شد. سیدجواد کریمی اظهار کرد: جانمایی اشتباه سایت بازیافت زباله آزادشهر در ۲۲ سال […]

فرماندار آزادشهر با بیان اینکه دولت سیزدهم تحقق مطالبه مردم این شهرستان برای جابه‌جایی سایت بازیافت زباله را آغاز کرد، گفت: با کاشت گل نرگس در ۱۳ هکتار از محدوده این مکان، عطر خوش این گل جایگزین بوی نامطبوع زباله خواهد شد.

سیدجواد کریمی اظهار کرد: جانمایی اشتباه سایت بازیافت زباله آزادشهر در ۲۲ سال قبل مشکلاتی را برای مردم این شهرستان ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه زباله‌های شرق گلستان در این سایت بازیافت جمع‌آوری شده است، افزود: با حجم انبوهی از زباله مواجه هستیم که بوی نامطبوع آن موجب گلایه مردم آزادشهر و شهر و روستاهای مجاور شده است.

فرماندار آزادشهر تاکید کرد: با استقرار دولت سیزدهم، مطالبه به حق مردم برای تغییر مکان دفن و دپوی زباله در دستور کار قرار گرفت و به‌زودی محل تخلیه زباله این شهرستان به مکان دیگری منتقل می‌شود.

کریمی با اشاره به اینکه برای حل مشکل بوی نامطبوع سایت بازیافت زباله، بهسازی سایت فعلی و انتقال آن به مکان دیگر در دستور کار قرار گرفت، اظهار کرد: در راستای بهسازی سایت بازیافت زباله، جمع‌آوری شیرابه‌، درختکاری و جلوگیری از دفن زباله جدید به طور جدی پیگیری شد.

وی با تاکید بر اینکه از ۹ ماه گذشته با دستور استاندار گلستان هیچ زباله‌ای در سایت پسماند آزادشهر، تخلیه نمی‌شود، یادآور شد: در سال‌های گذشته در مرحله تبدیل زباله به کمپوست، ۵۰ درصد مواد ریجکتی (موادی که به هر دلیلی از زباله برای استفاده مجدد جداسازی نمی‌شود) در سایت بازیافت آزادشهر دفن می‌شد که این اقدام هم با دستور استاندار گلستان متوقف شده و به سایت بازیافت زباله آق‌قلا منتقل می‌شوند.

فرماندار آزادشهر بیان کرد: ایجاد تصفیه‌خانه برای کنترل و تصفیه شیرابه زباله‌ها از مصوبات سفر اول رئیس جمهور به گلستان بود که تحقق پیدا کرده و دیگر شیرابه‌های ناشی از زباله در این مکان تخلیه نمی‌شود.

کریمی به انتقال سایت بازیافت زباله آزادشهر به نقطه دیگر اشاره کرد و افزود: مطالعات مکان‌یابی برای دفع پسماند و ارزیابی اثرات زیست محیطی توسط شرکت مشاور صورت گرفته و در کارگروه ملی مدیریت پسماند تأیید شده است.

وی با بیان اینکه سایت بازیافت زباله آزادشهر به اراضی شوره‌زار شمال گلستان منتقل خواهد شد، گفت: سایت جدید بازیافت زباله ۱۰۰ هکتار وسعت دارد و امیدوارم انتقال سایت آزادشهر به مکان دیگر در کوتاه‌ترین زمان محقق شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری