کد خبر:2151
پ

سخنگوی شورای شهر مطرح کرد: چشم‌پوشی مدیریت شهری از عواید حاصل از هتل‌سازی در اصفهان

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان از تصویب طرحی مرتبط با عوارض ساخت‌ساز هتل و مهمان‌پذیر با هدف توسعه گردشگری خبر داد. به گزارش دبیرخانه مشترک شهر، علی صالحی در گفت‌وگوی خبری پس از چهل و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: لایحه نحوه محاسبه عوارض صدور پروانه ساختمانی برای هتل‌ها و مهمان‌پذیرها […]

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان از تصویب طرحی مرتبط با عوارض ساخت‌ساز هتل و مهمان‌پذیر با هدف توسعه گردشگری خبر داد.

به گزارش دبیرخانه مشترک شهر، علی صالحی در گفت‌وگوی خبری پس از چهل و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: لایحه نحوه محاسبه عوارض صدور پروانه ساختمانی برای هتل‌ها و مهمان‌پذیرها نقطه عطف جلسه امروز بود.

سخنگوی شورای شهر افزود: با توجه به دغدغه‌های اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری جهت توسعه گردشگری در اصفهان و افزایش درآمدهای شهری ناشی از این صنعت دومین مصوبه در این رابطه که اصلاح مصوبه قبلی به درخواست اداره کل میراث فرهنگی بود در دستور کار قرار گرفت.

صالحی ادامه داد: بر این اساس شورای اسلامی شهر و شهرداری تقریباً از تمام عایدات خود از ساخت‌ساز ناشی از حوزه هتل و مهمان‌پذیر چشم پوشی کردند و تعرفه مربوط به این ساخت‌وساز را در قالب تعرفه صنعتی و با نزدیک ۹۹ درصد تخفیف و تنها معادل یک درصد عوارض صنعتی تصویب کردند، البته این موضوع تبصره‌های توضیحی نیز دارد.

وی خاطرنشان کرد: این مصوبه گام بلند مدیریت شهری در تداوم مسیری است که از گذشته و ادوار قبل وجود داشت و امیدوارم حسن نیت خود را در این مسیر ثابت کرده باشیم. منتظر هستیم سایر گروه‌های متولی گردشگری نیز به میدان بیایند تا بتوانیم تحول قابل توجهی در این حوزه را شاهد باشیم.

صالحی گفت: تاکید می‌کنیم که این موضوع اهتمام شورای اسلامی شهر و شهرداری در رابطه با تقویت حوزه هتل سازی است و به لحاظ قانونی به نوعی الزامی برای مدیریت شهری برای گذراندن این مصوبه وجود نداشته، اما این لطف و توجهی است که اعضای شورای شهر و شهرداری نسبت به شهر داشتند در واقع به دنبال ادای حق خود نسبت به شهر بودند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری