کد خبر:9749
پ

سخنگوی شورای شهر: کیفیت‌بخشی فضای شهری اولویت امروز شهرداری قم است

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم گفت: طی یک دهه گذشته حرکت مدیریت شهری به سمت ایجاد زیرساخت‌ها بوده است، اما در سال‌های آینده کیفیت‌بخشی محیط شهری در اولویت قرار دارد. روح‌الله امرالهی با اشاره به رویکرد مدیریت شهری در سال‌های گذشته اظهار کرد: طی دهه‌های مختلف به‌ویژه در یک دهه اخیر همه توجهات مدیریت شهری […]

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم گفت: طی یک دهه گذشته حرکت مدیریت شهری به سمت ایجاد زیرساخت‌ها بوده است، اما در سال‌های آینده کیفیت‌بخشی محیط شهری در اولویت قرار دارد.

روح‌الله امرالهی با اشاره به رویکرد مدیریت شهری در سال‌های گذشته اظهار کرد: طی دهه‌های مختلف به‌ویژه در یک دهه اخیر همه توجهات مدیریت شهری توسعه زیرساختی شهر قم بوده است.

وی با بیان اینکه این نگاه طی پنج سال اخیر سبب تکمیل ۱۳ خیابان و احداث حدود ۲۰ تقاطع غیر همسطح در سطح شهر شد، افزود: در کنار توسعه زیرساختی، امروزه نگاه توسعه نرم‌افزاری در شهر قم حاکم شده و به دنبال افزایش کیفیت محیطی برای شهروندان هستیم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: پروژه مدیریت شهری از این به بعد به دنبال کیفیت‌بخشی محیط شهری، بازآفرینی و رسیدگی به محلات با رویکرد هویت بخشی و احیای فضای ادراکی پیرامون حرم مطهر خواهد بود.

امرالهی اضافه کرد: بهسازی محورهای تاریخی، احداث پیاده راه‌ها و بهسازی میدان شهید مطهری از پروژه‌هایی بوده که مدیریت شهری به دنبال احیای پیرامون حرم مطهر است.

وی همکاری دستگاه‌های مختلف با مجموعه شهرداری در پیشبرد طرح‌ها در هسته مرکزی را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: مباحث فرهنگی و هویتی در حوزه نرم‌افزاری است و شهرداری همکاری مناسبی با نهادها و دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی دارد، اما در حوزه سخت‌افزاری و به ویژه همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان نیازمند همکاری بیشتری هستیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری