کد خبر:8006
پ

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد؛ تخصیص زمین به بیش از ۳ هزار متقاضی برای ساخت مسکن در طرح جوانی جمعیت

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن از تخصیص زمین به بیش از ۳ هزار متقاضی برای ساخت مسکن در راستای طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت خبر داد. به گزارش افتخار میهن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ارسلان مالکی سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن با حضور در در برنامه گفت‌وگوی ویژه […]

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن از تخصیص زمین به بیش از ۳ هزار متقاضی برای ساخت مسکن در راستای طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت خبر داد.

به گزارش افتخار میهن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ارسلان مالکی سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن با حضور در در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه خبر به توضیح فرایند آماده سازی و تامین زمین در نهضت ملی زمین و مسکن ویژه طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پرداخت و افزود: اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت از زمان تصویب قانون تا تصویب آیین‌نامه و همچنین ابلاغ دستورالعمل درباره نحوره واگذاری زمان نسبتا طولانی طی کرد.

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن عملیات آماده سازی و تامین زمین را یک پروسه زمان‌بر دانست و گفت: سازمان ملی زمین و مسکن در طرح نهضت ملی مسکن تکالیف قانونی نسبت به تامین زمین برای خود طرح، تامین زمین برای اقشار ویژه ایثارگران و تامین زمین در راستای طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بر عهده دارد.

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن خاطر نشان کرد: بر اساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی تا کنون تخصیص زمین به بیش از ۳ هزار متقاضی در راستای طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت انجام شده است.

وی افزود: تا کنون ۲۲ هزار هکتار زمین در حال آماده سازی در مراحل مختلف قرار دارد و در برخی شهرها واگذاری‌ها انجام شده است.

مالکی تاکید کرد: همچنین به تمام استان‌ها اعلام کردیم که اولویت اول ما قانون جوانی جمعیت است و واگذاری‌ها باید هرچه سریع‌تر در این حوزه انجام شود.

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به پیچیدگی‌های فرایند تامین زمین گفت: قرارگاه ویژه به این منظور در وزارت راه و شهرسازی تشکیل شده و به صورت شبانه‌روز مشغول فعالیت است.

مالکی در بخش دیگری از سخنان خود به کمبود زمین در برخی استان‌ها اشاره کرد و گفت: استان‌های شمالی با کمبود اراضی مواجهند چرا که اراضی دولتی در این استان‌ها یا جنگل است، یا مراتعی است که اجازه ساخت و ساز در آن‌ها وجود ندارد و یا اراضی کشاورزی حاصلخیز درجه یک و دو است که نباید مورد استفاده برای ساخت و ساز قرار گیرد.

وی ادامه داد: در استان‌های همدان و کردستان نیز به دلیل توپوگرافی خاصی موجود، اراضی کافی برای ساخت مسکن وجود ندارد.

مالکی شهرهای سنندج  و مریوان را از جمله شهرهای فاقد اراضی دولتی دانست و افزود: وزارت نیرو برای اراضی استان کرمان بحث وجود مناطق سیلابی را مطرح کرده است که قابلیت بارگذاری مسکونی ندارد.

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن گفت: در استان‌هایی که زمین دولتی و ملی وجود ندارد، در حال توافق با مردم هستیم و مشوق‌هایی نیز برای آن در نظر گرفتیم که از اراضی مردم یا نهادها و حتی نیروهای مسلح برای الحاق به محدوه شهرها و توسعه شهرها استفاده کنیم.

وی در ادامه به برنامه وزات راه و شهرسازی در خصوص واگذاری زمین در طرح جوانی جمعیت اشاره کردو گفت: اولویت اول سازمان ملی زمین و مسکن واگذاری زمین و اجرای قانون است و این موضوع به همه ادارات راه و شهرسازی ابلاغ شده است.

مالکی خاطر نشان کرد: برای مثال در استان قزوین اراضی موجود در داخل محدوده شهرها در اختیار طرح قرار گرفته است و حتی زمین از بخش خصوصی خردیداری کرده و در اختیار طرح قرار داده شده است.

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن تاکید کرد: ما صرفا به دنبال ابجاد مالکیت برای خانواده‌ها نیستیم بلکه به دنبال ساخت و ساز مسکن هستیم و می‌خواهیم زمینی تحویل دهیم که قابلیت ساخت و ساز داشته باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری