کد خبر:8690
پ

سفیر ایران در اندونزی: گردشگری سلامت سرفصل همکاری تبریز با شهرهای اندونزی

سفیر ایران در اندونزی گفت: کشور اندونزی ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری داشته و مردم آن علاقمند به گردشگری مذهبی و سلامت هستند که می‌تواند سرفصل توسعه دیپلماسی شهری بین تبریز و شهرهای اندونزی باشد. به گزارش افتخار میهن به نقل از شهریار نیوز، محمد بروجردی صبح امروز در دیدار با شهردار تبریز اظهار کرد: […]

سفیر ایران در اندونزی گفت: کشور اندونزی ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری داشته و مردم آن علاقمند به گردشگری مذهبی و سلامت هستند که می‌تواند سرفصل توسعه دیپلماسی شهری بین تبریز و شهرهای اندونزی باشد.

به گزارش افتخار میهن به نقل از شهریار نیوز، محمد بروجردی صبح امروز در دیدار با شهردار تبریز اظهار کرد: حوزه گردشگری بستر مناسبی برای توسعه‌ همکاری های بین ایران و اندونزی می‌تواند باشد.  

وی افزود: مردم اندونزی مسلمان بوده و علاقمند به گردشگری مذهبی و سلامت هستند که این موضوع می‌تواند سرفصل توسعه دیپلماسی شهری بین ایران و اندونزی باشد.  

سفیر ایران در اندونزی خاطرنشان کرد: باندونگ، شهری تاریخی و فرهنگی و زادگاه جنبش غیرمتعهدها در اندونزی است که می‌تواند پس از بررسی اولیه برای خواهرخواندگی با تبریز معرفی شود.  

وی اضافه کرد: کلانشهر تبریز، شهری پاک و زیبا است که این امر نشان از مدیریت شهری قوی آن دارد.  

بروجردی با اشاره با سفر رئیس جمهور به کشور اندونزی نیز گفت: در سفر آیت‌الله دکتر رئیسی به کشور اندونزی ۱۱ سند مهم در حوزه‌ ارتباطات و دیگر حوزه‌ها تنظیم و امضا شد که مطابق آن مقرر شده حجم مبادلات تجاری با این کشور به ۲۰ میلیارد دلار برسد.  

وی با اشاره به توسعه دیپلماسی شهری ایران با کشور اندونزی عنوان کرد: تبریز یکی از شهرهای تاریخی، فرهنگی و دانشگاهی ایران است که می‌تواند دیپلماسی فعالی در حوزه‌های مختلف داشته باشد.  

سفیر ایران در اندونزی یادآور شد: به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور اندونزی آماده هر گونه تعامل و همکاری و ایجاد ارتباط بین تبریز و شهرهای اندونزی هستیم.  

وی ادامه داد: باید بررسی بیشتری روی شهرهای اندونزی داشته باشیم تا مناسب‌ترین آنها را برای خواهرخواندگی با تبریز  معرفی کنیم.

بروجردی صنایع دانش‌بنیان را مهمترین حوزه‌ای دانست که می‌تواند حجم مبادلات بین دو کشور را افزایش دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری