کد خبر:9411
پ

سنندج و کرمانشاه ظرفیت بی‌نظیری برای تشکیل منطقه خلاق دارند

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه گفت: سنندج و کرمانشاه به عنوان دو شهر خلاق موسیقی و غذا در کنار هم دارای زیست بوم مشترک هستند و به خوبی می‌توانند منطقه خلاق را در جهان ایجاد کنند. نشست شهرهای خلاق با حضور شهرداران، رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی شوراهای اسلامی و رؤسای سازمان‌های فرهنگی شهرهای […]

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه گفت: سنندج و کرمانشاه به عنوان دو شهر خلاق موسیقی و غذا در کنار هم دارای زیست بوم مشترک هستند و به خوبی می‌توانند منطقه خلاق را در جهان ایجاد کنند.

نشست شهرهای خلاق با حضور شهرداران، رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی شوراهای اسلامی و رؤسای سازمان‌های فرهنگی شهرهای خلاق ایران امروز چهارشنبه دوازدهم مهرماه در سنندج برگزار شد.

ایمان درخشی، رئیس سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه در این نشست، اظهار کرد: این نشست فرصت خوبی برای تعامل بیشتر در مسیر تحقق اهداف شهرهای خلاق است.

وی افزود: امیدواریم در نشست‌های بعدی شاهد حضور مسئولان و نمایندگانی از هر ۵ شهر خلاق ایران زمین باشیم تا بتوانیم با همدلی بیشتر، در مسیر مانایی شهرهای خلاق گام‌های اساسی برداریم.

رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی اجتماعی شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: کرمانشاه و کردستان تنها منطقه خلاقی هستند که در مجاورت و کنار هم یک پهنه زیبایی از آواها، نواها و سنت‌ها را در منطقه زاگرس‌نشین تشکیل داده‌اند.

درخشی ادامه داد: سنندج و کرمانشاه به عنوان دو شهر خلاق موسیقی و غذا در کنار هم دارای زیست‌بوم مشترک هستند و به خوبی می‌تواند منطقه خلاق در جهان را ایجاد کند.

وی بر ضرورت برنامه‌ریزی هرچه بیشتر بین شهرهای خلاق و به‌طور خاص کرمانشاه و سنندج تاکید کرد و گفت: ایجاد کریدور گردشگری غرب کشور با دربرگیری استان‌های همدان، کرمانشاه و کردستان از اتفاقات خوبی بود که رقم خورد اما متأسفانه تغییرات مدیریتی، این روند را کند کرد.

شایان ذکر است این نشست تخصصی با حضور شهرداران و متولیانی از شهرهای سنندج، کرمانشاه و رشت به عنوان سه شهر خلاق ایران در جهان و در راستای ایجاد تعامل و همبستگی هرچه بیشتر بین شهرهای خلاق به میزبانی شهر سنندج صورت گرفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری