کد خبر:10573
پ

شهرداری‌ها جهت انتشار اوراق مشارکت سال ۱۴۰۲ به سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی معرفی شدند

سرپرست دفتر امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، از معرفی ۱۷ شهرداری برای انتشار اوراق مشارکت سال ۱۴۰۲ توسط وزیر کشور به سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی خبر داد. به گزارش افتخار میهن به نقل از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور محمدعلی یارتبار ضمن اعلام این خبر گفت: […]

سرپرست دفتر امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، از معرفی ۱۷ شهرداری برای انتشار اوراق مشارکت سال ۱۴۰۲ توسط وزیر کشور به سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی خبر داد.

به گزارش افتخار میهن به نقل از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور محمدعلی یارتبار ضمن اعلام این خبر گفت: مستند به “بند د تبصره ۵ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور”، مبالغ درخواستی شهرداری‌ها پس از بررسی دفاتر تخصصی سازمان، به تائید وزیر محترم کشور رسید و  شهرداری‌های مورد نظر جهت انتشار اوراق مشارکت سال ۱۴۰۲ به سازمان برنامه‌ و بودجه و بانک مرکزی معرفی شدند.
وی افزود: در قانون بودجه سال ۱۴۰۲کشور، جمعا ۳۰۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت پیش بینی شده است که از آن میزان، ۱۸۰ هزار میلیارد ریال برای طرح‌های توسعه حمل‌ونقل عمومی با تضمین بازپرداخت ۵۰ درصد اصل و سود توسط دولت و ۱۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های بازآفرینی بافت فرسوده، حاشیه‌نشینی و پسماند با تضمین بازپرداخت ۱۰۰درصد اصل و سود توسط شهرداری‌ها امکان انتشار و جذب اعتبار را دارا می‌باشد.
 یارتبار، خاطرنشان کرد: دراین راستا ۱۷ شهرداری به سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی معرفی شدند که شامل کلانشهرهای تهران، مشهد، شیراز، قم، کرج، اهواز، کرمانشاه، و اصفهان و همچنین تعدادی از شهرهای مراکز استان شامل همدان، رشت، زنجان، بجنورد و بندرعباس و شهرداری‌های اسلامشهر، بناب و نیشابور بودند که برای تامین مالی پروژه‌ها و طرح‌های شهرداری‌ها از طریق اوراق مشارکت معرفی شدند.
سرپرست دفتراموراقتصادی، سرمایه‌گذاری و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور همچنین گفت: فرآیند جذب اعتبار اوراق مشارکت  پیچیده و زمانبر است که باتوجه به محدودیت زمانی شهرداری‌ها تا پایان سال جاری، امید است سازمان برنامه و بودجه در صدور تعهد ۵۰ درصد سهم دولت تسریع نماید.
وی متذکر شد: همچنین لازم است شهرداری‌ها نیز در اسرع وقت نسبت به تعیین بانک عامل و شرکت تأمین سرمایه و رفع بدهی‌های بانکی اقدام نمایند و مطابق ضوابط و مقررات اقدامات لازم را نسبت به جذب اعتبار اوراق مشارکت سال ۱۴۰۲ هرچه زودتر انجام دهند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری