کد خبر:9559
پ

شهرداری‌ها روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن را تسهیل کنند

استاندار فارس در جمع شهرداران و روسای شوراهای شهر استان فارس، گفت: شوراها و شهرداری‌های استان با کاهش هزینه‌های صدور پروانه ساخت، روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان را تسهیل کنند. محمد هادی ایمانیه امروز یکشنبه شانزدهم مهر در جمع شهرداران و رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای استان فارس در شیراز اظهار کرد: بخش عمده درآمد […]

استاندار فارس در جمع شهرداران و روسای شوراهای شهر استان فارس، گفت: شوراها و شهرداری‌های استان با کاهش هزینه‌های صدور پروانه ساخت، روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان را تسهیل کنند.

محمد هادی ایمانیه امروز یکشنبه شانزدهم مهر در جمع شهرداران و رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای استان فارس در شیراز اظهار کرد: بخش عمده درآمد شهرداری‌ها متکی به درآمدهای حاصل از صدور مجوز و پروانه ساخت و ساز است و هرچه این کار رونق بیشتری داشته باشد قطعاً درآمد بیشتری هم نصیب شهرداری‌ها خواهد شد.

وی افزود: شهرداری‌ها اگر با سختگیری و مطالبه رقم‌های سنگین مانع از ساخت و ساز شوند هیچ درآمدی نخواهند داشت اما اگر شرایط را به گونه‌ای تسهیل و فراهم کنند که عده بیشتری از مردم ترغیب به ساخت و ساز شوند درآمد شهرداری‌ها نیز به همان نسبت افزایش خواهد یافت.

استاندار فارس تصریح کرد: در برخی شهرهای استان شاهد هستیم که طرح نهضت مسکن به سرعت در حال پیش رفت است اما در برخی شهرها هم متقاضیان و شهروندان همچنان گرفتار شورا و شهرداری هستند.

ایمانیه افزود: ضرورت دارد که شوراها و شهرداری‌ها در جهت توسعه شهرها و رفع مشکل آب آشامیدنی شهروندان با اصلاح و رفع فرسودگی شبکه آبرسانی همکاری و کمک کنند.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات شهرهای ما مربوط به کمبود آب آشامیدنی است که با گسترش شهرها این مشکلات و کمبودها نیز بیشتر و بیشتر می‌شود و در چنین شرایطی شهرها نمی‌توانند توسعه یابند.

استاندار فارس، با اشاره به سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به این استان گفت: انتظار است که مراکز شهرستان‌ها و شهرهایی که امکان حضور وزرا در آنجا وجود دارد آمادگی لازم را داشته باشند.

ایمانیه، همچنین از تمام اقشار و گروه‌های مردمی برای حضور در مراسم دیدار مردمی رئیس جمهور که بنا است در حرم مطهر شاهچراغ (ع) برگزار شود دعوت کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری