کد خبر:3279
پ

شهرداری تهران به دنبال کنترل بازار اجاره‌بهای مسکن است / ساخت خانه های استطاعت پذیر در دستور کار

شهردار تهران گفت: شهرداری به دنبال در دست گرفتن بازار اجاره‌بهای مسکن است تا شرایط اجاره را که ۵۱ درصد مردم شهر با آن درگیر هستند، بهبود بخشیم و طی شش تا هفت سال آینده کمبودهای حوزه مسکن را جبران کنیم. علیرضا زاکانی اظهار کرد: تهران حدود ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در شب […]

شهردار تهران گفت: شهرداری به دنبال در دست گرفتن بازار اجاره‌بهای مسکن است تا شرایط اجاره را که ۵۱ درصد مردم شهر با آن درگیر هستند، بهبود بخشیم و طی شش تا هفت سال آینده کمبودهای حوزه مسکن را جبران کنیم.

علیرضا زاکانی اظهار کرد: تهران حدود ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در شب ساکن دارد و وقتی این جمعیت را در بعد خانوار که ۲.۹ است تقسیم کنید، درمی‌یابید که تهران به سه میلیون و ۲۰۰ هزار خانه نیاز دارد.

وی بی‌مسکنی و بدمسکنی را یکی از معضلات روز دانست و گفت: هزینه‌های بسیاری در این زمینه به مردم تحمیل می‌شود، امروز تهران یک میلیون خانه کم دارد و فردی که حقوق می‌گیرد باید ۶۵ درصد حقوق خود را برای بحث مسکن هزینه کند و ۶۶ سال طول می‌کشد یک فرد صاحب خانه شود.

شهردار تهران ادامه داد: تا امروز شهرداری پروانه صادر می‌کرد و سازندگان می‌ساختند، اما ماه‌ها است که تصمیم گرفتیم طبق بند ۲۱ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها به ساخت خانه‌های استطاعت‌پذیر و خانه‌دار شدن مردم کمک کنیم و مقرر شد در قرارگاه مسکن حدود ۱۸۰ هزار واحد را برای مردم کارسازی کنیم.

وی گفت: با تسهیل در صدور پروانه و فراتر از آن فراهم کردن شرایط برای مشارکت مردم و به میدان آوردن امکانات توسط آنها، باید به خانه‌دار شدن افراد کمک کنیم، همچنین شهرداری تلاش می‌کند بازار اجاره را در دست بگیرد تا شرایط اجاره‌داری را که ۵۱ درصد مردم شهر با آن درگیر هستند، بهبود ببخشد و طی شش تا هفت سال آینده کمبودهای حوزه مسکن را جبران کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری