کد خبر:7279
پ

شهرداری تهران به زنان سرپرست خانوار نگاه فرصت‌محور دارد

مدیرکل زنان و خانواده شهرداری تهران گفت: نگاه شهرداری به زنان سرپرست خانوار نگاه فرصت محور است. هر زن تهرانی که بخواهد خانه خود را به کارگاه تولید تبدیل کند، در کنار او هستیم و کمپین «کار تو خونمونه» برای همه بانوان تهرانی است. مریم اردبیلی در افتتاحیه هجدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی، اظهار […]

مدیرکل زنان و خانواده شهرداری تهران گفت: نگاه شهرداری به زنان سرپرست خانوار نگاه فرصت محور است. هر زن تهرانی که بخواهد خانه خود را به کارگاه تولید تبدیل کند، در کنار او هستیم و کمپین «کار تو خونمونه» برای همه بانوان تهرانی است.

مریم اردبیلی در افتتاحیه هجدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی، اظهار کرد: از کارآفرینان تشکر می‌کنم زیرا این افتتاحیه بدون کمک آن‌ها ممکن نبود، عزیزانی که با پیچیدگی‌های تولید تلاش می‌کنند کالای باکیفیت داخلی تولید کنند و فضای کار مناسب ایجاد می‌کنند.

وی افزود: ما به چند روش به کار آفرینی کمک می‌کنیم که یکی از آن‌ها طرح‌های کارآفرینی کوثر است، به طوری که سال گذشته ۶۲ مورد کوثر کارآفرینی در تهران داشتیم که امروز به ۸۱ مرکز رسیده است البته ظرفیت کسب و کاری ما در فضای کوثر از ۷۰۰ به ۱۴۵۰ زن سرپرست خانوار رسیده است.

مدیرکل زنان و خانواده شهرداری تهران تصریح کرد: در موضوع کسب و کارهای خرد بسیاری از بانوان که در خانه محصول تولید می‌کنند در زمینه برندینگ و بازاریابی دچار مشکل هستند که با آموزش تقویت می‌شوند. در همین راستا کمپین «کار تو خونمونه» به منظور تقویت بانوانی که در منزل کار می‌کنند ایجاد شده است و در چند روز اول هزار ثبت داشته است.

وی با تاکید بر اینکه نگاه شهرداری به زنان سرپرست خانوار نگاه فرصت محور است، گفت: در سامانه زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران ۱۵ هزار بانو عضو هستند که ظرف یک ساله گذشته هزار نفر اضافه شده‌اند و بعضی نیز از لیست خارج شده‌اند. برای افرادی که در این سامانه عضو هستند، دوره‌های مشاوره، مددکاری، توانمندسازی، ایجاد اشتغال و گاهی کمک بسته‌های معیشتی در نظر گرفته می‌شود. برای فرزندان زنان سرپرست خانوار هم مجموعه برنامه‌های متنوعی مثل برنامه مشاوره و آموزشی داریم.

اردبیلی اضافه کرد: هر زنی که بخواهد خانه خود را به کارگاه تولید تبدیل کند، در کنار او هستیم و کمپین کار تو خونمونه برای همه بانوان تهرانی است.

وی با اشاره به هجدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی، خاطرنشان کرد: این نمایشگاه به دلیل شیوع کرونا حدود سه سال تعطیل بود که در این دوره محصولات افزایش یافته است، در ایستگاه‌های پرتردد مترو همچنین چهار مکان گردشگری غرفه‌های نمایشگاه برپا شده و به ظرفیت بهره‌مندی نسبت به ادوار قبل بدین ترتیب اضافه شده که فرصت فروش محصولات خانگی را افزایش داده است.

مدیرکل زنان و خانواده شهرداری تهران افزود: در این دوره محصول ۴۵۰۰ هزار نفر را در بوستان گفتگو به صورت متمرکز و در ۱۰ نقطه شهر به صورت غیر متمرکز در طول ۱۲ روز عرضه و ارائه شده و قیمت محصولات نسبت به بازار ۳۰ درصد ارزان‌تر است.

وی اضافه کرد: سازه‌های نمایشگاه امسال برای نمایشگاه‌های دیگر استفاده می‌شود و دور ریز ندارد همچنین مناسب با محیط‌زیست است و قیمت کمتری هم دارد.

اردبیلی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری بالغ بر ۱۰ هزار نفر روز، فرصت فروش برای مشاغل خرد برای بانوان سرپرست خانوار ایجاد کردیم و اگر فضاهای جدیدی مثل میادین تره بار در اختیار ما قرار بگیرید، بانویی نخواهد بود که به ما مراجعه کند و دست رد به سینه او بزنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری