کد خبر:2139
پ

شهردار اصفهان : بازاریان استانداردهای کسب‌وکار را رعایت کنند/ لزوم احداث ایستگاه آتش‌نشانی در بازار

شهردار اصفهان گفت: در صدد هستیم در بازار اصفهان دو تا سه ایستگاه آتش‌نشانی دایر کنیم، لذا کسبه باید برای آزادسازی محل‌هایی که شهرداری در نظر گرفته است، همراهی و همکاری لازم را داشته باشند. علی قاسم‌زاده در برنامه رادیویی «سلام اصفهان» امروز (۱۴۰۱/۲/۲۴) با اشاره به وقوع آتش‌سوزی شامگاه بیست‌ودوم اردیبهشت‌ماه در خیابان حافظ نزدیک بازار […]

شهردار اصفهان گفت: در صدد هستیم در بازار اصفهان دو تا سه ایستگاه آتش‌نشانی دایر کنیم، لذا کسبه باید برای آزادسازی محل‌هایی که شهرداری در نظر گرفته است، همراهی و همکاری لازم را داشته باشند.

علی قاسم‌زاده در برنامه رادیویی «سلام اصفهان» امروز (۱۴۰۱/۲/۲۴) با اشاره به وقوع آتش‌سوزی شامگاه بیست‌ودوم اردیبهشت‌ماه در خیابان حافظ نزدیک بازار اصفهان، اظهار کرد: در این حادثه یک انبار بزرگ چینی‌جات به دلیل بی احتیاطی دچار آتش سوزی شد که اگر اقدام و حضور به‌موقع نیروهای آتش‌نشان نبود، امکان وقوع فاجعه در اصفهان وجود داشت و این آتش‌سوزی باعث خسارت‌های سنگینی به بخش اقتصادی شهر یعنی محور میدان امام (ره)، حافظ و بازار می‌شد.

وی افزود: این نگرانی همواره نسبت به بازار اصفهان وجود دارد که به دلیل وضعیت سیم‌کشی برق و مشکلات زیرساختی آن، ممکن است فاجعه غیرقابل جبرانی را در شهر شاهد باشیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه کسبه بازار باید مشکلات فنی، برق و تأسیسات محل فعالیت و انبار کسب‌وکار خود را برطرف کنند، تصریح کرد: هر کسبه باید در مغازه و انبارهای خود کپسول اطفای حریق داشته باشد، در واقع اولین کسی که باید آتش‌نشان باشد، خود مردم در محله‌ها هستند.

وی ادامه داد: کسبه باید معبر بازار را باز بگذارند و از قراردادن ویترین مغازه‌ها در مسیر تردد خودداری کنند زیرا در صورت وقوع حادثه امکان تردد خودروهای امدادی و آتش‌نشان وجود ندارد.

قاسم‌زاده با تاکید بر اینکه در حوادثی همچون آتش‌سوزی استفاده از ثانیه‌ها نیز اهمیت دارد، گفت: در صدد هستیم در بازار اصفهان دو تا سه ایستگاه آتش‌نشانی دایر کنیم، لذا کسبه باید برای آزادسازی محل‌هایی که شهرداری در نظر گرفته است، همراهی و همکاری لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت بیمه آتش‌سوزی برای کسبه و بازاریان، افزود: انباری که اخیرا دچار حریق شد، بیمه حوادث نداشت، از این رو مالکان این انبار بسیار متضرر شدند باید استانداردهای کسب‌وکار را رعایت کنند و در ارتباط با این مسائل تأمل داشته باشند و به سمت استانداردسازی پیشگیری از این اتفاقات در محیط بازار پیش روند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری