کد خبر:3629
پ

شهردار باغبادران : تقویت بازار فروش تولیدات خانگی در گرو فرهنگ‌سازی

شهردار باغبادران گفت: با توجه به حضور چشمگیر گردشگران، مدیریت شهری با اختصاص مکانی جهت عرضه محصولات فعالان مشاغل خانگی در پارک ساحلی، سعی دارد ضمن معرفی توانمندی‌های شهر، گام‎‌های موثری جهت برطرف‌کردن چالش بازار فروش محصولات تولیدشده بردارد. حجت‌الله امینی اظهار کرد: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، طی سال‌های گذشته نگاه ویژه‌ای […]

شهردار باغبادران گفت: با توجه به حضور چشمگیر گردشگران، مدیریت شهری با اختصاص مکانی جهت عرضه محصولات فعالان مشاغل خانگی در پارک ساحلی، سعی دارد ضمن معرفی توانمندی‌های شهر، گام‎‌های موثری جهت برطرف‌کردن چالش بازار فروش محصولات تولیدشده بردارد.

حجت‌الله امینی اظهار کرد: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، طی سال‌های گذشته نگاه ویژه‌ای به حمایت از کالای ایرانی و رونق تولید داشته‌اند؛ زیرا تحقق این مهم باعث ایجاد تحول در بخش‌های مختلف، افزایش اشتغال، حل مشکلات معیشتی، اصلاح نظام بانکی، افزایش ارزش پول ملی و توازن بودجه‌ای خواهد شد.

وی با بیان اینکه رونق تولید نیاز به اهتمام و توجه ویژه آحاد مردم و مسئولان دارد، افزود: یکی از مباحثی که سبب رونق تولید در شهرهای ایران خواهد شد تقویت مشاغل خانگی است، چراکه مشاغل خانگی می‌تواند در توانمندسازی اقتصادی خانواده‌ها نقش بسزایی را ایفا کند.

شهردار باغبادران خاطرنشان کرد: شهرداری باغبادران طی مدت گذشته سعی در حمایت از تولیدات مشاغل خانگی این شهر ساحلی داشته است، چراکه بسیاری از مشاغل خانگی شهر وابسته به هنر بانوان و صنعت کشاورزی و گردشگری است.

بِه‌؛ برند شهر باغبادران

امینی ادامه داد: بسیاری از تولیدات کشاورزی، دستاوردهای کشاورزان و سردرختی‌های شهر باغبادران توسط خانواده‌ها به محصولات دارای دوام تبدیل‌شده و یکی از معروف‌ترین و باکیفیت‌ترین محصولات کشاورزی این شهر «بِه‌» بوده که در کشور زبان‌زد است و بانوان شهر از این میوه برای تولید انواع مربا، غذا، افزودنی‌های خوراکی، دمنوش‌ها و داروهای گیاهی استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه کسب و کار خانگی در جهت تأمین هزینه‌های زندگی و اشتغال در کشور نقش به‌سزایی دارد، تصریح کرد: بسیاری از محصولات شهر باغبادران در حوزه مشاغل خانگی به محصولات بادوام تبدیل شده و در بازارچه‌های مختلف، مراکز تولید و عرضه کالا در سطح شهر و خارج از شهر به معرض فروش قرار می‌گیرد که در تقویت نظام اقتصادی خانواده‌ها نقش بسزایی دارد از این رو مدیریت شهری نیز سعی در حمایت از مشاغل خانگی داشته است.

برپایی بازارچه‌های مختلف در سطح شهر

شهردار باغبادران با بیان اینکه فرهنگ‌سازی گام مهمی در بازار فروش تولیدات مشاغل خانگی است، تاکید کرد: با توجه به حضور چشمگیر گردشگران در شهر باغبادران مدیریت شهری با اختصاص مکانی جهت عرضه محصولات فعالان مشاغل خانگی در پارک ساحلی شهر سعی کرد بازارچه‌های مختلفی را در ایام تعطیلات برگزار کند تا ضمن معرفی توانمندی‌های شهر در مسیر حل چالش بازار فروش محصولات تولید شده گام بردارد.

امینی با بیان اینکه مشاغل خانگی در صورت حمایت، نقش بسیار بزرگی در چرخش اقتصادی دارند، گفت: شهرداری باغبادران در نمایشگاه‌های مختلف که به مناسبت‌ها و در دیگر شهرهای ایران برگزار می‌شود حمایت ویژه‌ای را از مشاغل خانگی شهر داشته به نحوی که مکان مورد نیاز و نیازهای برگزاری یا نیازهای عرضه کالا به صورت رایگان توسط مدیریت شهری در اختیار فعالان مشاغل خانگی قرار گرفته تا آنان نیز بتوانند محصولات خود را به بازار ارائه کنند.

وی با بیان اینکه توسعه مشاغل خانگی با اهدافی نظیر افزایش درآمد و ثروت از راهکارهای رشد اقتصادی و رهایی از بیکاری است، افزود: با این حمایت تولید، عرضه و تقاضا بدون واسطه انجام شده و درآمد بیشتری نصیب تولیدکنندگان مشاغل خانگی شهر باغبادران خواهد شد، از سوی دیگر مسیر بازاریابی فروش تولیدات مشاغل خانگی به عنوان یکی از نیازهای مهم مشاغل خانگی را نیز هموار می‌کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری