کد خبر:8179
پ

شهردار بافت تاریخی اراک : ایجاد کاروانسراهای سنتی در بافت تاریخی شهر

شهردار بافت تاریخی اراک گفت: قطعه زمین اوقافی واقع در خیابان حصار برای ایجاد کاروانسرای سنتی به منظور رونق فعالیت‌های تجاری پیش‌بینی شده است. ابوالفضل شالی‌بک اظهار کرد: شهرداری با موافقت شورای اسلامی شهر برای تملک تعدادی از خانه‌های قدیمی شهر واقع در خیابان‌های حصار و محسنی اقدام کرده است، اما مالکان همکاری لازم را نداشته‌اند و […]

شهردار بافت تاریخی اراک گفت: قطعه زمین اوقافی واقع در خیابان حصار برای ایجاد کاروانسرای سنتی به منظور رونق فعالیت‌های تجاری پیش‌بینی شده است.

ابوالفضل شالی‌بک اظهار کرد: شهرداری با موافقت شورای اسلامی شهر برای تملک تعدادی از خانه‌های قدیمی شهر واقع در خیابان‌های حصار و محسنی اقدام کرده است، اما مالکان همکاری لازم را نداشته‌اند و تنها گزینه‌ای که در حال حاضر مطرح است خانه محسنی است.

وی افزود: در نشستی که با تعدادی از ورثه داشته‌ایم درصدد هستیم به منظور احیا و مرمت خانه محسنی بخشی از این خانه را به تملک شهرداری درآوریم، به علاوه درصدد انجام مذاکره برای تملک بعضی از کاروانسراهای بازار و ایجاد مراکز فرهنگی در این مکان تاریخی هستیم و بودجه قابل توجهی را برای این امر در نظر گرفته‌ایم.

شهردار بافت تاریخی اراک خاطرنشان کرد: در حال پیگیری برای تملک زمین در محدوده عمار یاسر هستیم تا از آن به عنوان کاربری‌های فضای سبز، فرهنگی و پارکینگ استفاده کنیم و در این زمینه نشست‌هایی را با نیروی انتظامی استان مرکزی داشته‌ایم.

شالی‌بک تاکید کرد: به نتیجه رسیدن این کار مستلزم همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط است و از آنجا که کاربری‌های موجود وابسته به بعضی دستگاه‌ها از جمله نیروی انتظامی است، باید هماهنگی‌های لازم در این زمینه انجام شود.

وی گفت: این زمین با مساحت حدود ۱.۵ هکتار در محدوده خیابان عمار یاسر اراک واقع شده و پس از تملک کار طراحی آن آغاز شده است و کاربری‌های یاد شده بر اساس نقشه‌ای که پیش‌بینی می‌شود، احداث خواهد شد.

شهردار بافت تاریخی اراک افزود: قطعه زمین اوقافی واقع در خیابان حصار برای ایجاد کاروانسرای سنتی و رونق فعالیت‌های تجاری پیش‌بینی شده است، علاوه بر آن زمینی ابتدای خیابان محسنی واقع در بافت تاریخی شهر نیز در تملک شهرداری قرار گرفته است تا در راستای توسعه پارکینگ‌های عمومی شهر مورد استفاده قرار گیرد.

سمانه رستمی ۱۴۰۲/۲/۲۵

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری