کد خبر:2614
پ

شهردار زنجان : انتصاب‌ها اجباری باشد استعفا می‌دهم

شهردار زنجان گفت: اینکه میگویند یک مدیر در روند انتصاب‌ها استقلال کامل دارد، صحیح نیست. من نیز در وضعیتی نیستم که اجبار برای انتصابی را قبول کنم و اگر چنین باشد استعفا می‌دهم. به گزارش افتخار میهن، علیرضا فیروزفر در نشست خبری با تاکید بر اینکه شهرداری بدون کمک دولتی اداره می‌شود و تأمین به موقع منابع […]

شهردار زنجان گفت: اینکه میگویند یک مدیر در روند انتصاب‌ها استقلال کامل دارد، صحیح نیست. من نیز در وضعیتی نیستم که اجبار برای انتصابی را قبول کنم و اگر چنین باشد استعفا می‌دهم.

به گزارش افتخار میهن، علیرضا فیروزفر در نشست خبری با تاکید بر اینکه شهرداری بدون کمک دولتی اداره می‌شود و تأمین به موقع منابع حرف اول را در شهرداری می‌زند، اظهار کرد: بودجه شهرداری زنجان از ۸۴۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ به هزار و ۳۱۶ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ افزایش پیدا کرده است که رشد ۵۸ درصدی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر به بودجه اضافه شده است، افزود: سهم بودجه عمرانی ۷۵۰ میلیارد تومان و بودجه جاری ۴۷ میلیارد تومان است.

شهردار زنجان با اشاره به پیشرفت پروژه سبزه‌میدان، خاطرنشان کرد: کف‌سازی سبزه‌میدان و تغییر سنگ تراورتن مناسب با شرایط آب و هوایی زنجان انجام شده است. مبلغ اولیه قرارداد سبزه‌میدان ۶۴ میلیارد تومان بود که ۵۲ میلیارد تومان دیگر به آن اضافه شد و با در نظر گرفتن مبالغ تعدیل، قرارداد ۱۲۱ میلیارد تومان ثبت وضعیت داشته است.

وی اضافه کرد: ۸۹ میلیارد تومان مبلغ قرارداد تکمیلی پروژه سبزه‌میدان است که با احتساب مبالغ تعدیل، این میزان به ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا می‌کند.

شهردار زنجان تصریح کرد: آب‌راه شرقی سبزه‌میدان تا پایان خردادماه و فاز جنوبی میدان تا پایان فصل پاییز به بهره‌برداری می‌رسد. برای تأمین منابع درخواست اوراق خزانه کرده‌ایم، اما خودمان را به این اوراق وابسته نمی‌کنیم تا در صورت محقق نشدن مشکلی برای ادامه اجرای طرح به وجود نیاید.

فیروزفر با اشاره به روند اجرایی پروژه معبر پادگان، گفت: زیرسازی شرقی غربی معبر پادگان انجام شده است. قرارداد آسفالت پروژه با بنیاد مسکن به زودی منعقد و عملیات اصلی تا پایان خردادماه تکمیل خواهد شد. اواسط تیرماه نیز معبر پادگان به شرط همکاری ارتش برای برداشتن دیوارها و اطمینان از پاکسازی، بازگشایی خواهد شد.

وی گفت: مشکل معارض پل روگذر امام حسن مجتبی (ع) حل شده است و عملیات آسفالت‌ریزی به‌زودی انجام خواهد شد تا محور دوربرگردان پل امام حسن مجتبی (ع) سی‌ام خردادماه به بهره‌برداری برسد.

فیروزفر با تاکید بر اینکه احداث پارک‌های موضوعی در دستور کار شهرداری است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۰ ست بازی کودکان برای مناطق محروم خریداری شده که در مرحله نصب است. پلیس آب در چهار منطقه تشکیل و پلاک‌کوبی درختان و شناسنامه‌دار کردن درختان انجام شده است.

شهردار زنجان در خصوص اجباری بودن برخی انتصابات گفت: این موضوع که می گویند یک مدیر در روند انتصاب‌ها استقلال کامل دارد، صحیح نیست. من نیز در وضعیتی نیستم که اجبار برای انتصابی را قبول کنم و اگر چنین باشد استعفا می‌دهم.

شبنم شیرازی میگون ۱۴۰۱/۳/۱۰

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری