کد خبر:3563
پ

شهردار: سنندج نقش برجسته‌ای در پازل هنروفرهنگ کشور دارد

شهردار سنندج گفت: سنندج به‌عنوان شهر خلاق موسیقی جهان، نقش برجسته‌ای در پازل هنروفرهنگ کشور دارد. سیدانور رشیدی امروز _پنجشنبه بیست‌وسوم تیرماه_ در حاشیه افتتاح نمایشگاه عکس ویژه جشنواره بین‌المللی دف نوای رحمت، اظهار کرد: سنندج به‌عنوان شهر خلاق موسیقی جهان، ظرفیت زیادی در حوزه موسیقی دارد و جایگاه موسیقی در میان مردم سنندج و […]

شهردار سنندج گفت: سنندج به‌عنوان شهر خلاق موسیقی جهان، نقش برجسته‌ای در پازل هنروفرهنگ کشور دارد.

سیدانور رشیدی امروز _پنجشنبه بیست‌وسوم تیرماه_ در حاشیه افتتاح نمایشگاه عکس ویژه جشنواره بین‌المللی دف نوای رحمت، اظهار کرد: سنندج به‌عنوان شهر خلاق موسیقی جهان، ظرفیت زیادی در حوزه موسیقی دارد و جایگاه موسیقی در میان مردم سنندج و مناطق کردنشین رفیع است.‌

وی با بیان اینکه موسیقی به‌ویژه موسیقی خانقاهی دف با روح و روان انسان سازگاری دارد و به مثابه گردش فصل‌ها و چرخش طبیعت است، افزود: اگر این همنوایی و هارمونی وجود نداشته باشد طبیعت و کائنات دچار مشکل می‌شود.

شهردار سنندج تمام هستی و کائنات براساس نظم و هارمونی و قاعده استوار و پایدار است و تمام کائنات و موجودات تسبیح‌گوی خداوند سبحان است.

رشیدی با بیان اینکه بخشی از ثروت ما در زمینه موسیقی، به موسیقی خانقاهی مربوط است، گفت: موسیقی خانقاهی صفای معنوی و جلای روح و جان به ما می‌خشد.

وی تصریح کرد: کردستان اساتید، نویسندگان، ادبا، عرفا و علمای بزرگی در عرصه فرهنگ، هنر و ادبیات به خود دیده است در ادبیات و هنر این استان جایگاه والا و جهانی دارند.

شهردار سنندج با بیان اینکه انتخاب سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی جهان و پایتخت کتاب ایران ادای دین به سرزمین فرهنگ و هنر بود، تاکید کرد: کردستان به ویژه سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی جهان نقش برجسته‌ای در پازل فرهنگی کشور دارد.

رشیدی با بیان اینکه برگزاری جشنواره دف نوای رحمت گوشه‌ای از ظرفیت‌های غنی استان و خاص شهر خلاق موسیقی جهان در حوزه هنر است، گفت: از تمام ظرفیت‌ها در راستای رشد و بالندگی شهر خلاق موسیقی جهان به‌کار و این عنوان را حفظ خواهیم کرد.

وی افزود: کسب عنوان شهر خلاق موسیقی جهان گام بلندی بود اما قطعاً حفظ این عنوان از اهمیت بیشتری برخوردار است که حفظ این عنوان به تنهایی وظیفه یک دستگاه و نهاد خاص نیست و همه ادارات، هنرمندان و فعالان هنری، فرهنگی اجتماعی باید پای کار باشند

شایان ذکر است نمایشگاه عکس جشنواره بین‌المللی دف نوای رحمت شامل ۳۴ اثر از هفت عکاس استان در پردیس سینما بهمن سنندج از امروز فعالیت خود را آغاز کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری