کد خبر:11737
پ

شهردار: شهرداری قم در میدان اجرای پروژه‌های شهر تنها مانده است

شهردار قم گفت: اجرای بعضی پروژه‌های شهری نیازمند همراهی دستگاه‌های همکار در میدان عمل است سیدمرتضی سقائیان‌نژاد امروز یکشنبه نوزدهم فروردین در دیدار با فرماندار قم، با بیان اینکه شهرداری در بسیاری از پروژه‌ها به‌تنهایی زیر بار آن‌ها رفته است، اظهار کرد: برای پیشبرد طرح‌ها نیازمند همراهی و همکاری دستگاه‌ها هستیم تا بتوانیم در کنار تسریع، شاهد […]

شهردار قم گفت: اجرای بعضی پروژه‌های شهری نیازمند همراهی دستگاه‌های همکار در میدان عمل است

سیدمرتضی سقائیان‌نژاد امروز یکشنبه نوزدهم فروردین در دیدار با فرماندار قم، با بیان اینکه شهرداری در بسیاری از پروژه‌ها به‌تنهایی زیر بار آن‌ها رفته است، اظهار کرد: برای پیشبرد طرح‌ها نیازمند همراهی و همکاری دستگاه‌ها هستیم تا بتوانیم در کنار تسریع، شاهد کاهش هزینه‌های اجرای پروژه‌ها باشیم.

وی با تأکید بر اینکه پروژه‌های شهید کاظمی و سامان سازان با توجه به مشکلات حقوقی در هیئت تسویه قرار دارد، افزود: شهرداری در سال‌های گذشته تمام تلاش خود را برای تعیین تکلیف این پروژه‌ها انجام داده که امیدواریم بتوانیم امسال وضعیت آن‌ها را مشخص کنیم.

شهردار قم قانون درآمدهای پایدار شهرداری‌ها را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: در این قانون، هزینه‌های جابه‌جایی و انتقال تأسیسات با دستگاه‌های خدمات‌رسان است، اما شهرداری با توجه به مشکلات آن‌ها نمی‌تواند بیشتر از حدی برای جابه‌جایی تأسیسات صبر کند و خود مجبور به این کار خواهد بود.

سقائیان‌نژاد ایجاد فضای ناامیدی و حواشی پیرامون شهرداری را سبب تلف شدن انرژی برای فعالیت‌های برنامه‌ریزی‌شده دانست و تاکید کرد: این اختلاف تنها سبب گرفتن سرمایه اجتماعی و ایجاد یأس و ناامیدی بین شهروندان و مردم می‌شود.

وی با اشاره به نام‌گذاری شعار سال با عنوان جهش تولید با مشارکت مردم توسط مقام معظم رهبری عنوان کرد: شهرداری در این راستا وظیفه تولید رضایتمندی برای شهروندان و خدمات‌رسانی مختلف در حوزه‌های آسفالت، حمل‌ونقل عمومی، محیط‌زیست، عمرانی و شهرسازی را دارد.

شهردار قم با انتقاد از نبود مدیریت یکپارچه شهری و پمپاژ افکار منفی در بین شهروندان، تصریح کرد: وقتی وحدت و همراهی نباشد، مشارکت مردمی نیز دچار مشکل می‌شود و بنابراین بخش دوم شعار سال کم‌رنگ‌تر محقق می‌شود.

سقائیان‌نژاد گفت: در عمل نیازمند هماهنگی هستیم و با آنکه با بسیاری از دستگاه‌ها و نهادها، همکاری و انسجام داریم، اما برای پیشبرد بعضی پروژه‌ها نیازمند همراهی بیشتر هستیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری