کد خبر:11389
پ

شهردار شهرکرد: استقبال عمومی از ناوگان حمل و نقل حدود ۳۰ درصد است

شهردار شهرکرد گفت: با وجود اینکه ناوگان حمل و نقل نوسازی و بهسازی شده است اما استقبال شهروندان از ناوگان تنها حدود ۳۰ درصد است. محمدحسین واحدیان در برنامه دیدار مردمی در مسجد امام حسین (ع) فرهنگیان ضمن عرض تبریک دهه مبارک فجر و حلول ماه شعبان و با اشاره به اقدامات مجموعه مدیریت شهری اظهار […]

شهردار شهرکرد گفت: با وجود اینکه ناوگان حمل و نقل نوسازی و بهسازی شده است اما استقبال شهروندان از ناوگان تنها حدود ۳۰ درصد است.

محمدحسین واحدیان در برنامه دیدار مردمی در مسجد امام حسین (ع) فرهنگیان ضمن عرض تبریک دهه مبارک فجر و حلول ماه شعبان و با اشاره به اقدامات مجموعه مدیریت شهری اظهار کرد: حدود ۴۰۰ خدمت توسط شهرداری‌ها به مردم ارائه می‌شود به گونه‌ای که شهرداری‌ها در جبهه ارائه خدمات به شهروندان هستند.

وی با اشاره به نزول بارش الهی در سال گذشته افزود: چند سامانه بارشی سنگین و برودت هوا در سال گذشته داشتیم که خدمات‌دهی به ویژه در مناطقی که از لحاظ توپوگرافی مشکل داشتند، سخت بود و تجهیزات مدیریت شهری هم با کمبود مواجه بود که از پتانسیل بخش خصوصی استفاده شد.

شهردار شهرکرد بیان کرد: در همین راستا طی دو پارت حدود ۵۰ میلیارد تومان ماشین آلات و تجهیزات خریداری شد که هم در شرایط بحرانی و هم شرایط غیر بحرانی قابلیت استفاده دارند.

واحدیان با بیان اینکه حدود ۱۲۰ الی ۱۳۰ تن زباله به صورت روزانه در سطح شهر جمع‌آوری می‌شود، ادامه داد: از این میزان زباله ۷۰ درصد در شب و ۳۰ درصد در روز جمع‌آوری می‌شود اما شهرداری برای جمع‌آوری زباله در روز به همان میزان در شب باید هزینه پرداخت کند چراکه همان ماشین‌آلات در روز و شب فعال هستند و سالیانه حدود ۱۵ میلیارد تومان هزینه برای جمع‌آوری زباله صرف می‌شود.

وی گفت: چنانچه شهروندان رعایت کنند و زباله‌های خود را فقط در شب بیرون بگذارند می‌توان با صرفه‌جویی حاصل از عدم جمع‌آوری دوباره در روز چندین پارک احداث و به توسعه فضای سبز و یا توسعه فضاهای عمومی شهر کمک کرد.

شهردار شهرکرد اضافه کرد: بیرون گذاشتن زباله در طول روز علاوه‌بر هزینه‌های مالی، می‌تواند مسائل و مشکلات زیست‌محیطی و آلودگی را نیز به همراه داشته باشد.

واحدیان با اشاره به خرید ۳۹ دستگاه اتوبوس طی دو سال خاطرنشان کرد: ۲۲ دستگاه تحویل شده و قول مساعد داده شده است تا پایان امسال ۷ دستگاه دیگر تحویل شود و ۱۰ دستگاه باقی مانده نیز در ۶ ماهه اول سال آینده تحویل می‌شود که با این تعداد اتوبوس ۷۰ درصد خطوط را می‌توان پوشش داد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری