کد خبر:11707
پ

شهردار: شیراز، شهری بدون یک روز آلودگی هوا

شهردار شیراز در دیدار با شهردار ناصریه عراق گفت: شیراز در سال ۲۰۲۴ به عنوان پایتخت محیط زیست آسیا معرفی شد و این کلان‌شهر، شهری تمیز و بدون حتی یک روز آلودگی بوده است. محمدحسن اسدی در دیدار با شهردار ناصریه عراق به تاریخچه شیراز و ظرفیت‌های این کلان‌شهر پرداخت. وی افزود: این کلان‌شهر با […]

شهردار شیراز در دیدار با شهردار ناصریه عراق گفت: شیراز در سال ۲۰۲۴ به عنوان پایتخت محیط زیست آسیا معرفی شد و این کلان‌شهر، شهری تمیز و بدون حتی یک روز آلودگی بوده است.

محمدحسن اسدی در دیدار با شهردار ناصریه عراق به تاریخچه شیراز و ظرفیت‌های این کلان‌شهر پرداخت.

وی افزود: این کلان‌شهر با جمعیت دو میلیون نفری شهر سومین حرم اهل‌بیت (ع) و مأمن امام‌زادگان، علما و ادیبان و دارای پیشینه‌های مختلفی نظیر مذهبی، تاریخی، فرهنگی و علمی است.

شهردار کلان‌شهر شیراز با اشاره به قدمت ۶۵۰۰ ساله شیراز و چهار دوره پایتخت سیاسی در دوران مختلف تاریخ و به‌جا ماندن آثار تاریخی و فرهنگی ملموس از این دوران تصریح کرد: وجهه‌های مختلف شیراز باعث جذب چند میلیونی گردشگر نوروزی به این کلان‌شهر شده است.

اسدی در این دیدار با همتای خود به بیان ظرفیت‌های متعدد و فعالیت‌های شهرداری شیراز با قدمت بیش از ۱۰۰ سال پرداخت و فعالیت پروژه‌های بزرگ مقیاس متعدد نظیر خطوط چهارگانه مترو کلان‌شهر را نیز برشمرد.

وی ادامه داد: شیراز به عنوان پایتخت محیط زیست آسیا ۲۰۲۴ معرفی شد و این کلان‌شهر، شهری تمیز و بدون حتی یک روز آلودگی بوده است.

شهردار شیراز در این دیدار همچنین با پرداختن به ظرفیت‌های حوزه مدیریت پسماند و توانمندی‌های این عرصه و برنامه‌های عملیاتی بر اساس مطالعات دانشگاهی از پیشنهاد شهردار ناصریه در استفاده از فناوری شهرداری شیراز استقبال کرد.

اسدی همچنین با اشاره به خواهرخواندگی شیراز با شش شهر جهان تصریح کرد: طی یک سال گذشته نیز با شهرداران بغداد و نجف جلساتی برگزار و تفاهم‌نامه همکاری مشترک با شهرداری نجف منعقد و با شهرداری بغداد نیز این تفاهم انجام می‌شود.

درخواست پیوند خواهر خواندگی شیراز با شهر ناصریه عراق

علی عبدالستار، عبدالغنی شهردار ناصریه نیز با ابراز خرسندی از دیدن شیراز و توانمندی‌های این کلان‌شهر، به برشمردن ظرفیت‌های شهر تاریخی ناصریه پرداخت و اظهار کرد: شهر ناصریه از شهرهای تاریخی و مهم است که زادگاه حضرت ابراهیم (ع) بوده است.

وی شهر ناصریه را از شهرهای مهم تاریخی و مورد توجه در حوزه گردشگری دانست و به برخی پروژه‌های مهم شهر ناصریه نظیر فرودگاه، پروژه گردشگری و منطقه ویژه گردشگری که مورد تأکید نخست‌وزیر عراق است، اشاره کرد.

به گفته شهردار ناصریه، این شهر تاریخی در استان ذی‌قار چهارمین استان عراق است یک میلیون نفر جمعیت دارد.

عبدالغنی در این دیدار خواستار پیوند خواهرخواندگی با شیراز شد که این موضوع مورد استقبال شهردار این کلان‌شهر واقع شد.

وی که عضو هیئت‌مدیره سازمان سرمایه‌گذاری استان ذی‌قار است، از ایجاد زمینه تسهیلات برای جذب و ورود سرمایه‌گذاران خبر داد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری