کد خبر:11301
پ

شهردار: ضرورت همکاری دستگاه‌ها در اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری همدان

شهردار همدان با تاکید بر ضرورت همکاری دستگاه‌ها با شهرداری در اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری،گفت: شهرداری همدان ۱۲ پروژه سرمایه‌گذاری دارد که با اجرای این پروژه‌ها ۲۰ هزار میلیارد تومان آورده به همراه خواهد داشت. سید مسعود حسینی امروز سه‌شنبه هفدهم بهمن در جمع خبرنگاران با بیان اینکه علی‌رغم مشکلات اقتصادی انقلاب در مسیر توسعه و […]

شهردار همدان با تاکید بر ضرورت همکاری دستگاه‌ها با شهرداری در اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری،گفت: شهرداری همدان ۱۲ پروژه سرمایه‌گذاری دارد که با اجرای این پروژه‌ها ۲۰ هزار میلیارد تومان آورده به همراه خواهد داشت.

سید مسعود حسینی امروز سه‌شنبه هفدهم بهمن در جمع خبرنگاران با بیان اینکه علی‌رغم مشکلات اقتصادی انقلاب در مسیر توسعه و پیشرفت است، اظهار کرد: انقلاب در دوران دفاع مقدس نمونه واقعی مدینه فاضله و مبتنی بر تفکر انسان سازی بود و باعث افتخار کشور شد.
وی با بیان اینکه شهرداری‌ها یکی از نهادهای پر قدرت است، اما مظلوم واقع شدند، افزود: شهرداری در خط مقدم خدمت به مردم قرار دارند و باید خوب عمل کند تا رضایتمندی مردم حاصل شود.
شهردار همدان با اشاره به اینکه ۷۰ درصد عملیات عمرانی شهر توسط شهرداری انجام می‌شود و این در حالی است که باید درآمد کسب، و هزینه کنیم، افزود: اگر در ادوار گذشته ریل سیاستگذاری در شهرداری‌ها به درستی شکل گرفته بود امروز موفق‌تر عمل می‌کردیم.
شهردار همدان با بیان اینکه الویت اصلی دوره ششم مدیریت شهری و شورای شهر اتمام پروژه‌های نیمه تمام دوره‌های قبل بود، افزود: خوشبختانه سه پروژه پل غدیر، پل سردار همدانی، و بازار سینا به اتمام رسید، و عملیات اتمام پارکینگ آقاجانی بیگ توسط پیمانکار بومی شروع شده است.
حسینی با بیان اینکه نگهداری شهر همدان به ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه نیاز دارد، افزود: متأسفانه سهم شهرداری همدان از محل ارزش افزوده بسیار ناچیز است، اما علی‌رغم مشکلات مالی اقدامات خوبی در اجرای آسفالت، احداث پل‌های عابر پیاده، هوشمندسازی و مباحث ترافیکی و افزایش ۱۰۰ درصدی دوربین‌ها ثبت تخلف، راه‌اندازی سامانه الکترونیکی صدور پروانه انجام شده است.
وی از الحاق ۱۱۸ هکتار زمین به شهر جهت ساخت مسکن ملی، و بازگشایی ۲۶ معبر شهری خبر داد و افزود: مدیریت شهری در اجرای پروژه‌های عمرانی و فرهنگی در مناطق مختلف به ویژه مناطق سه و جهار عدالت اجتماعی را رعایت کرده است.
شهردار همدان با اشاره به پتانسیل گردشگری همدان، گفت: راه‌اندازی سایت موزه میدان امام و محله کباییان، احداث بازار پرندگان، احیای بازار، احیای گذر فرهنگی، احیای بافت‌های باارزش، جداره‌سازی بافت‌های باارزش، احداث سرویس‌های بهداشتی، و ثبت جهانی هگمتانه همدان از اقدامات شهرداری در حوزه گردشگری است.
حسینی با بیان اینکه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری همدان حدود ۴۰ درصد آن در بخش جاری و ۶۰ درصد در بخش عمرانی اختصاص یافته است، تصریح کرد: اجرای پروژه زیرگذر مدرس به زودی آغاز می‌شود.
وی افزود: کار مطالعاتی اجرای پروژه دوربرگردان پیشاهنگی و پل بهشت در دست اقدام است.
شهردار همدان با بیان اینکه سرمایه گذاری مهمترین مسئله شهرداری است و امید می‌رود در راستای اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری تمام دستگاه‌ها همکاری کنند، افزود: شهرداری همدان ۱۲ پروژه سرمایه‌گذاری از جمله موج‌های آبی، سایت گردشگری قانطور، بازار خودرو، شرکت سیمان، احداث مجتمع‌های مسکونی، شهر فرش دارد که با اجرای این پروژه‌ها ۲۰ هزار میلیارد تومان آورده به همراه خواهد داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری