کد خبر:11851
پ

شهردار علی‌آبادکتول: مجوزهای زیست‌محیطی تله کابین اخذ شد

شهردار علی‌آبادکتول از روند پایانی عقد قرارداد احداث تله‌کابین علی‌آبادکتول با سرمایه‌گذار خبرداد و گفت: اعتبار اولیه این پروژه بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان است. ابوذر اسفندیاری‌پور عصر امروز یکشنبه بیست و ششم فروردین در جمع خبرنگاران اظهارکرد: روند عقد قرارداد احداث تله‌کابین علی‌آبادکتول با سرمایه‌گذار بخش خصوصی مراحل پایانی خود را طی می‌کند و […]

شهردار علی‌آبادکتول از روند پایانی عقد قرارداد احداث تله‌کابین علی‌آبادکتول با سرمایه‌گذار خبرداد و گفت: اعتبار اولیه این پروژه بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان است.

ابوذر اسفندیاری‌پور عصر امروز یکشنبه بیست و ششم فروردین در جمع خبرنگاران اظهارکرد: روند عقد قرارداد احداث تله‌کابین علی‌آبادکتول با سرمایه‌گذار بخش خصوصی مراحل پایانی خود را طی می‌کند و بزودی شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه شاخص استانی با اعتبار اولیه افزون بر ۷۰۰ میلیارد تومان در این شهر هستیم.

وی گفت: مجوزهای لازم زیست‌محیطی و منابع‌طبیعی در راستای احداث تله‌کابین اخذ شده و با توجه به توافق‌های انجام شده بین شهرداری و شرکت سرمایه‌گذار در ۱۸ شهریورماه سال گذشته، روند عقد قرارداد احداث تله‌کابین و عملیات اجرایی این پروژه شاخص با سرمایه‌گذار بخش خصوصی مراحل پایانی خود را می‌گذراند.

شهردار علی‌آبادکتول عنوان کرد: این توافقنامه با سرمایه‌گذار بخش خصوصی مورد بررسی قرار گرفته و آنچه در این پروژه بسیار مهم بوده و اولویت دارد، مباحث زیست‌محیطی و منابع‌طبیعی است که باید بطور کامل رعایت و اجرا شود.

وی بیان کرد: در ایستگاه‌های مبدا و مقصد فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و اماکن موردنیاز و مورد استفاده مردم و مسافرین احداث خواهد شد.

اسفندیاری پور گفت: بودجه سال گذشته علی‌آبادکتول مبلغ ۱۳۵ میلیارد تومان بود که امسال با ۶۸ درصد افزایش، مبلغ ۲۲۸ میلیارد تومان بودجه امسال مصوب شد.

وی افزود: در سال ۱۴۰۲، مبلغ ۲۱۰ میلیارد تومان به عنوان بودجه شهرداری مصوب شد و ۱۳۵ میلیارد تومان آن محقق شد که از این مبلغ، ۵۰ درصد آن صرف امور عمرانی و ۵۰ درصد مابقی آن، صرف هزینه‌های جاری شد.

شهردار علی اباد افزود: با توجه به تحقق بودجه در سال گذشته، امسال بودجه شهرداری با ۶۸ درصد افزایش مبلغ تحققی بودجه، مبلغ ۲۲۸ میلیارد تومان مصوب شد که از این مبلغ، ۴۹ درصد در حوزه فعالیت‌های عمرانی و ۵۱ درصد آن صرف هزینه‌های جاری خواهدشد.

وی گفت: امسال با تخصیص ۷ میلیارد تومان اعتبار در برنامه است که اراضی حدفاصل چهارراه جنگلده تا پل خارکلاته تملیک و تعریض شود.

اسفندیاری پور خاطرنشان کرد: یکی از معضلات شهری علی‌آبادکتول، کمبود پارکینگ و عدم مکان مناسب برای پارک خودروها در سطح شهر است که در این راستا چند مکان پرتردد و مرکز شهر را برای ایجاد پارکینگ در نظر گرفته‌شده و به استانداری اعلام شده و منتظر تأیید یکی از مکان‌ها توسط استانداری هستیم.

وی اظهار کرد: یکی از مکان‌ها، محوطه مصلی است که به شکل پارکینگ طبقاتی احداث شود.

شهردار علی‌آبادکتول تصریح کرد: یکی از پیشنهادات ما در خصوص پارکینگ، زمین شهرداری واقع در حاشیه پارک شهر است که در صورت توافق، قرار است آن مکان برای احداث ساختمان شهرداری درنظر گرفته شود و ساختمان کنونی شهرداری نیز در قالب مجتمع تجاری و اداری و پارکینگ طبقاتی در طبقات زیرزمین و منفی احداث شود.

وی گفت: پارک جنگلی کبودوال، از سال ۴۴ تا سال ۸۴ در اختیار شهرداری بود و از سال ۸۶ تا ۹۶ نیز با تأیید سازمان حفاظت جنگل‌ها با وسعت ۱۰۳ هکتار به شهرداری واگذار شد.

شهردار علی‌آبادکتول عنوان کرد: از پاییز ۱۴۰۱ این پارک جنگلی به وسعت ۴ هزارو ۳۰۰ هکتار به مدت ۱۵ سال در اختیار شهرداری قرار داده‌شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری