کد خبر:6062
پ

شهردار قم : استفاده از ۵۰ دستگاه ون در پیاده‌راه‌های پیرامون حرم مطهر

شهردار قم گفت: شهرداری از ون های خریداری شده به جای خودروی برقی در مسیرهای پیرامون حرم مطهر و سرویس مدارس استفاده می کند.سیدمرتضی سقائیان نژاد امروز چهارشنبه شانزدهم آذرماه در شصت و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر قم، به لزوم خرید ۵۰ دستگاه ون در بازه زمانی مشخص اشاره و اظهار کرد: ون […]

شهردار قم گفت: شهرداری از ون های خریداری شده به جای خودروی برقی در مسیرهای پیرامون حرم مطهر و سرویس مدارس استفاده می کند.
سیدمرتضی سقائیان نژاد امروز چهارشنبه شانزدهم آذرماه در شصت و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر قم، به لزوم خرید ۵۰ دستگاه ون در بازه زمانی مشخص اشاره و اظهار کرد: ون متعلق به ناوگان تاکسیرانی است که یک بخش خصوصی محسوب می شود.
وی با بیان اینکه قرار نیست شهرداری مسئولیت بخش خصوصی را بر عهده بگیرد و باری بر دوش ما بگذارد، افزود: در نامه وزارت کشور، دو الزام برای شهرداری ها گذاشته شده است؛ یکی واگذار نکردن این ون ها به غیر است، بر این مبنا شهرداری باید برای بهره برداری از این ون ها راننده استخدام کند.
شهردار قم خاطرنشان کرد: با توجه به این قید، این ون ها باید در سازمان تاکسیرانی مورد استفاده قرار بگیرد. این ون ها به جای خودروی برقی در پیرامون حرم مورد استفاده قرار می گیرد و شاید به صورت کمکی در سازمان آموزش و پرورش نیز از آن استفاده کنیم.
سقائیان نژاد استفاده از ون در ناوگان اتوبوس رانی را عامل ایجاد مشکلات دانست و گفت: از این طرح تنها در سه شهر اصفهان، تهران و قم استقبال می شود. ناوگان تاکسیرانی مؤلفه های حمل ونقل عمومی را ندارد و از این ون ها تنها در بخش های ویژه ای استفاده می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری