کد خبر:8615
پ

شهردار مشهد: جذب سرمایه‌گذار خارجی راه نجات کلان‌شهرها در حوزه درآمدی

شهردار مشهد گفت: درحال حاضر راه نجات کلان‌شهرها در حوزه درآمدی، جذب سرمایه‌گذار به ویژه سرمایه‌گذاران خارجی است..محمدرضا قلندرشریف در نشست مشترک با دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری_صنعتی و ویژه اقتصادی کشور، اظهار کرد: مشهد دومین کلان‌شهر کشور و پایتخت معنوی ایران اسلامی است و نگاه ویژه شورای ششم به حوزه‌های فرهنگی بوده و […]

شهردار مشهد گفت: درحال حاضر راه نجات کلان‌شهرها در حوزه درآمدی، جذب سرمایه‌گذار به ویژه سرمایه‌گذاران خارجی است.
.محمدرضا قلندرشریف در نشست مشترک با دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری_صنعتی و ویژه اقتصادی کشور، اظهار کرد: مشهد دومین کلان‌شهر کشور و پایتخت معنوی ایران اسلامی است و نگاه ویژه شورای ششم به حوزه‌های فرهنگی بوده و شعار این شورا، جهان‌شهر برکت و کرامت است.

وی افزود: دید ما دیپلماسی است و با توجه به این شعار در حوزه های بین المللی ورود پیدا کرده‌ایم که باید دیدگاه خاص بین‌المللی در حوزه اقتصادی و جذب سرمایه‌گذار داشته باشیم.

شهردار مشهد بیان کرد: سال گذشته قانون درآمدهای پایدار به شهرداری‌ها ابلاغ و محدودیت‌هایی ایجاد شد اما این محدودیت برای شهر مشهد به جهت ابلاغ طرح تفصیلی چندبرابر شد.

قلندر شریف خاطرنشان کرد: بنابراین توجه به جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی یکی از موضوعات بسیار مهم بوده و مشهد نیز همچون تهران نیز دارای معاونت اقتصادی و مشارکت‌ها است.

وی اضافه کرد: مهرماه نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی در بیروت و اسفندماه نمایشگاه قاهره با حضور مدیریت شهرداری مشهد برگزار می‌شود همچنین متقاضی شرکت در نمایشگاه ریاض نیز هستیم.

شهردار مشهد تصریح کرد: تصمیم گرفتیم در نمایشگاه بین‌المللی مشهد درگاه و پنجره واحد برای جذب سرمایه‌گذار ایجاد کنیم که یک مجموعه خاص درحال طراحی است تا در این مکان با سرمایه‌گذاران مذاکره کنیم.

قلندر شریف گفت: برای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری لازم وجود دارد و درحال حاضر راه نجات کلان شهرها در حوزه درآمدی، جذب سرمایه‌گذار به ویژه سرمایه‌گذاران خارجی است.

وی ادامه داد: مشهد در حوزه‌های مختلف پیشقدم است، دید اقتصادی وجود دارد که اگر به درستی هدایت شود منجر به اتفاقات خوبی خواهد شد.

شهردار مشهد بیان کرد: ایجاد پنجره واحد برای سرمایه‌گذاران، منجر به پالایش و شناسایی سرمایه‌گذاران واقعی می‌شود.

زهرا خجسته شعار ۱۴۰۲/۴/۳۰

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری