کد خبر:1592
پ

شهردار مشهد در دیدار با معاون وزیر سخنگوی وزارت خارجه : آماده توسعه دادن دیپلماسی شهری در کشورهای آسیای میانه هستیم

شهردار مشهد در پاسخ به درخواست سخنگوی وزارت امور خارجه به‌منظور توسعه دیپلماسی شهری با کشورهای آسیای میانه، گفت: در راستای تقویت سیاست همسایگی دولت آمادگی کامل را در این زمینه داریم‌. به گزارش افتخار میهن به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، “سید عبدالله ارجائی” در دیدار با معاون وزیر و سخنگوی وزارت خارجه، […]

شهردار مشهد در پاسخ به درخواست سخنگوی وزارت امور خارجه به‌منظور توسعه دیپلماسی شهری با کشورهای آسیای میانه، گفت: در راستای تقویت سیاست همسایگی دولت آمادگی کامل را در این زمینه داریم‌.

به گزارش افتخار میهن به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، “سید عبدالله ارجائی” در دیدار با معاون وزیر و سخنگوی وزارت خارجه، افزود: در همین راستا تاکنون در چهارچوب دیپلماسی شهری روابط مشهد را با تاجیکستان و پاکستان توسعه داده‌ایم.

وی اضافه کرد: همچنین در همین رابطه میز مشترک ایران، افغانستان، عراق، تاجیکستان و چین را در مشهد ایجاد کرده‌ایم که فعالیت‌های خوبی نیز در این چهارچوب انجام شده است .

شهردار مشهد به سفر به تاجیکستان و شرکت در مجمع شهرداران آسیایی اشاره و اظهار کرد: درحاشیه این مجمع دیدارها و گفت‌وگوهایی با شهردارن تاشکند، دوشنبه، وزیر گردشگری و جمعی دیگر از مقامات حاضر در این مجمع انجام شد که پس از اطلاع از ظرفیت‌های مشهد برای توسعه روابط دو جانبه اعلام آمادگی کرده‌اند.

ارجائی ادامه داد: اکنون نیز آمادگی داریم تا با همکاری وزارت خارجه فعالیت خود را در حوزه دیپلماسی شهری با شهرهای کشورهای همسایه به ویژه آسیای میانه گسترش دهیم.

شهردار مشهد درپاسخ به درخواست سخنگوی وزارت خارجه جهت تسهیل سرمایه‌گذاری خارجی در مشهد، گفت: شهرداری مشهد از معدود شهرداری‌هایی است که معاونت اقتصادی دارد که سعی شده از این طریق بروکراسی‌های موجود در مسیر سرمایه‌گذاری خارجی کاهش یافته و فرآیندهای سرمایه‌گذاری کوتاه شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری