کد خبر:11803
پ

شورای شهر اراک از توسعه ورزش همگانی حمایت می‌کند

سخنگوی شورای اسلامی شهر اراک گفت: همگانی شدن و دسترس پذیر بودن فعالیت‌های ورزشی برای شهروندان نیاز جدی در زندگی شهری است و شورای اسلامی به طور جدی از فعالیت های توسعه ورزش همگانی حمایت می‌کند. عباس خسروانی با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته توسط مدیریت شهری دوره ششم در حوزه ورزش اظهار کرد: […]

سخنگوی شورای اسلامی شهر اراک گفت: همگانی شدن و دسترس پذیر بودن فعالیت‌های ورزشی برای شهروندان نیاز جدی در زندگی شهری است و شورای اسلامی به طور جدی از فعالیت های توسعه ورزش همگانی حمایت می‌کند.

عباس خسروانی با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته توسط مدیریت شهری دوره ششم در حوزه ورزش اظهار کرد: به استناد ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها وظیفه کمک به سلامت شهروندان و غنی سازی اوقات فراغت آن‌ها و به‌طور کلی توجه جدی به حوزه ورزش همگانی، از جمله وظایف ذاتی شهرداری‌هاست که خروجی آن تقویت حوزه سلامت و کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد بود.

وی افزود: توسعه ورزش همگانی و دسترس‌پذیر بودن فضاها و امکانات ورزشی برای شهروندان، رویکرد شورای اسلامی شهر اراک در دوره ششم بوده و طی دو سال و نیم گذشته به‌طور جدی، هم در تدوین برنامه‌ها و هم در تأمین بودجه آن، از فعالیت‌های توسعه ورزش همگانی حمایت کرده‌ایم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر اراک تصریح کرد: امروز شهر اراک به دلایل مختلف از جمله صنعتی شدن، ورود به دنیای فناوری، ماشینی شدن فعالیت‌ها و …مانند همه کلانشهرهای دنیا دچار کم تحرکی شده و ورزش همگانی به‌عنوان یک راه‌حل اثر گذار و شناخته شده در دنیا و ارزان و در دسترس، می‌تواند به افزایش تحرک شهری کمک کند.

خسروانی گفت: همگانی شدن و دسترس پذیر بودن فعالیت‌های ورزشی برای شهروندان نیاز جدی در زندگی شهری است و شورای اسلامی به‌طور جدی از فعالیت‌های توسعه ورزش همگانی حمایت می‌کند.

وی افزود: در مدیریت شهری دوره ششم در حوزه ورزش در چهار بخش‌های مختلف از جمله در اختیار قرار دادن مجموعه‌های ورزشی تحت پوشش شهرداری به متقاضیان، حفظ و نگهداری و نوسازی این فضاها، توسعه زیرساخت‌های ورزشی در فضای عمومی شهر از جمله زمین‌های چمن مصنوعی، زمین ورزش‌های ساحلی، زورخانه شهرداری، جاده سلامت دریا نوش، پیست دوچرخه‌سواری تریال در بلوار دولت، تجهیز برخی پارک‌ها به وسایل ورزشی پارکی، زمین‌های اسکیت، پارک شطرنج و… در سطح شهر، برگزاری رقابت‌ها و المپیادهای ورزشی در قالب جام‌های ورزشی و برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌های تفریحی و ورزشی ارائه خدمات به شهروندان اراکی داشتیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر اراک با بیان اینکه بر اساس رویکردهای شورای ششم، لازم است فضاهایی فراهم کنیم که بتوانیم تفریح و نشاط بیشتری برای شهروندان رقم بزنیم خاطرنشان کرد: مأموریت اصلی ما در مدیریت شهری، توجه و پرداختن به ورزش همگانی است، چرا که معتقدیم باید تحرکاتی انجام دهیم که منجر به افزایش نشاط اجتماعی شود و تمام اعضای یک خانواده درگیر آن شوند.

خسروانی ادامه داد: توسعه مسیر دوچرخه‌سواری، پیاده راه‌ها و جاده‌های سلامت از مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی ما در راستای افزایش تحرک در شهر و تحقق برنامه شهر فعال است.

وی با اشاره به شاخصه‌های مهم شهر فعال گفت: با توجه به دستورالعمل شهر فعال تلاش خواهیم کرد بر اساس شاخص‌های موجود و به طور متوازن و متعادل با مشارکت شهرداری و شهروندان گام‌های مؤثری در این مسیر برداریم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر اراک تصریح کرد: تشویق و اهدا هدایا به قهرمانان ورزشی اراکی و حمایت‌های مادی از برخی هیئت‌ها و تیم‌های ورزشی اراکی، تجلیل از مدال‌آوران و قهرمانان ورزش استان مرکزی، برگزاری دوره‌های آموزشی ورزشی (رایگان) برای شهروندان در رشته‌های مختلف ورزشی از جمله اقدامات مدیریت شهری در این حوزه است.

خسروانی اظهار کرد: برگزاری دوره‌های ورزشی تابستانی برای دانش آموزان، برگزاری اولین دوره مسابقات آسیایی ورزش پهلوانی و قهرمانی زورخانه‌ای جام امیرکبیر در اراک، برگزاری جشنواره ورزش‌های همگانی ویژه دانشجویان دانشگاه‌های استان مرکزی، فعال سازی ایستگاه‌های ورزش صبحگاهی در بوستان‌های سطح شهر از دیگر اقدامات قابل تقدیر مدیریت شهری در دوره ششم بوده که نسبت به سنوات گذشته بی‌نظیر است.

وی با درخواست از فعالان ورزش همگانی و نهادها و تشکل‌های تخصصی در این حوزه برای ارائه راهکار و نقد و بررسی اقدامات صورت گرفته گفت: با توجه به نیاز مبرم شهر اراک به توسعه این مهم، شورا و شهرداری برای امسال نیز برنامه‌های مناسبی را پیش بینی کرده‌اند که با تخصیص بودجه‌های مناسب به این حوزه، شاهد اتفاقات خوبی در حوزه ورزش همگانی شهر اراک خواهیم بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری