کد خبر:4130
پ

طرح جامع اطفای حریق شیراز تصویب شد

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: طرح جامع اطفای حریق این سازمان با هدف پیش‌بینی مسیر بلند مدت آن، توسط شورای اسلامی شهر شیراز به تصویب رسید. آتشپاد محمدهادی قانع با اشاره به تهیه و تدوین طرح جامع اطفای حریق با همکاری دانشگاه شیراز اظهار کرد: در این طرح با توجه به […]

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: طرح جامع اطفای حریق این سازمان با هدف پیش‌بینی مسیر بلند مدت آن، توسط شورای اسلامی شهر شیراز به تصویب رسید.

آتشپاد محمدهادی قانع با اشاره به تهیه و تدوین طرح جامع اطفای حریق با همکاری دانشگاه شیراز اظهار کرد: در این طرح با توجه به گسترش فضای شهری، نیازهای ایمنی شهر شیراز، راهکارهای توسعه آن و سیر پیشرفت و ارتقای امکانات مورد نیاز برای داشتن شهری ایمن با برنامه‌ریزی کوتاه به‌صورت میان‌مدت و بلندمدت تعیین شده است.

وی در خصوص تصویب طرح جامع اطفای حریق سازمان آتش‌نشانی، افزود: طرح جامع مطالعاتی اطفای حریق با ۱۳ رأی موافق در شورای اسلامی شهر شیراز تصویب شد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز اضافه کرد: این برنامه تحقیقاتی برای اولین بار توسط این سازمان با همکاری دانشگاه شیراز تدوین شده است و به عنوان نقشه راه سازمان آتش‌نشانی تمام بایدها و نبایدها، الزامات این سازمان و خطرات و تهدیدهای شهری و روش‌های اجرایی در آن گنجانده شده است.

وی با اشاره به جزئیات طرح جامع اطفای حریق گفت: در این برنامه نیازهای شهری از جمله افزایش ایستگاه‌های عملیاتی، گسترش شبکه هیدرانت شهری، شناسایی مناطق پرخطر و تهدیدهای بافت تاریخی، روش‌های اطفای حریق در بافت‌ها و محله‌های خاص، همچنین نیازهای سازمانی همچون تجهیزات و ماشین‌آلات، افزایش نیروی انسانی مطرح و راهکارهای رفع مشکلات موجود بیان شده است.

قانع هدف از تدوین و اجرای طرح جامع اطفای حریق را دست یافتن به شهر ایمن دانست و گفت: سازمان آتش‌نشانی شیراز پس از طی کردن مسیر دو ساله مطالعاتی و تحقیقاتی در تدوین این طرح، تمام توان خود را در عملیاتی شدن طرح به‌کار خواهد بست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری