کد خبر:11682
پ

عزل و نصب پر حاشیه شهردار شیروان/ شهردار دفتر را تحویل نداد!

عزل شهردار شیروان با حاشیه‌هایی همراه شده و شهردار عزل شده پس از تصمیم شورای شهر نیز به فعالیت خود در شهرداری ادامه داده و دفتر را تحویل سرپرست جدید نداده است. عصر روز چهارشنبه پانزدهم فروردین، شورای اسلامی شهرستان شیروان، عین‌الله احمدی، شهردار وقت را عزل کرده و یونس حاجی‌زاده از کارکنان شهرداری را […]

عزل شهردار شیروان با حاشیه‌هایی همراه شده و شهردار عزل شده پس از تصمیم شورای شهر نیز به فعالیت خود در شهرداری ادامه داده و دفتر را تحویل سرپرست جدید نداده است.

عصر روز چهارشنبه پانزدهم فروردین، شورای اسلامی شهرستان شیروان، عین‌الله احمدی، شهردار وقت را عزل کرده و یونس حاجی‌زاده از کارکنان شهرداری را به‌عنوان سرپرست و عقیل آریان فرد، یکی از اعضای شورای شهر را به عنوان شهردار آینده معرفی کردند.

اختلاف شورای شهر و شهرداری شیروان ریشه بیشتری دارد؛ شهردار شیروان از زمان تصدی شهرداری این شهرستان در جلسات شورای شهر حاضر نشده و از همین رو اعضای شورای اسلامی شهر با استفاده از بند ۵ قانون، مبنی بر شرایط احراز تصدی پست شهرداری و چالش‌های پیش آمده در خصوص عدم شرکت وی در جلسات شورا، وی را برکنار کردند اما این پایان حواشی شهرداری شیروان نبود

ساعاتی پس از اعلام خبر عزل شهردار شیروان توسط اعضای شورا، رسانه‌ها مطلبی دال بر قانونی نبودن این تصمیم منتشر کردند؛ در این اخبار محمد رجایی، مدیر کل دفتر شهری و امور شوراهای استانداری خراسان شمالی بیان کرده بود در صورت وارد بودن ایراد بر شهردار از سوی اعضای شورا می‌بایست ابتدا رئیس شورا به وی تذکر دهد.

وی ادامه داد: در صورت عدم رعایت مفاد مورد تذکر موضوع به صورت سوال مطرح شده و کتباً سوال را به شهردار ابلاغ نمایند.

رجایی بیان کرد: ۱۰ روز پس از ابلاغ سوال، شهردار موظف به حضور در جلسه شورا و پاسخ به سوال است و چنانچه شهردار پاسخ قانع کننده‌ای نداشته باشد، موضوع استیضاح مطرح می‌شود که لازم است با امضای یک سوم اعضای شورا ارائه شود.

وی خاطرنشان کرد: شورا پس از طرح سوال و جواب داده شده از سوی شهردار رأی موافق و مخالف خواهد گرفت؛ در صورتیکه شورا با اکثریت دو سوم کل اعضا رأی مخالف بدهد شهردار عزل شده و فرد جدیدی از سوی شورا انتخاب خواهد شد.

با همه این تفاسیر صبح روز جاری شهردار وقت شیروان، عین‌الله احمدی در شهرداری حاضر شده و از بخش‌های اداری بازدید به عمل آورده است و به نوعی پایان مسئولیت خود را قبول نکرده است.

از سوی دیگر برخی رسانه‌های محلی از عدم تحویل دفتر شهرداری به سرپرست جدید اطلاع داده‌اند. 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری