کد خبر:7887
پ

عزم راسخ شهرداری شیراز برای جذب سرمایه‌گذاری از طریق کشورهای همسایه/ اعلام آمادگی شهردار بغداد برای تفاهم با شیراز

شهردار شیراز در دیدار دوجانبه با شهردار بغداد درخصوص گسترش همکاری‌های دوجانبه بین شیراز و بغداد به گفتگو پرداخت و بر عزم راسخ شهرداری شیراز برای جذب سرمایه‌گذاری از طریق کشورهای همسایه به ویژه عراق تاکید کرد. محمدحسن اسدی در دیدار دوجانبه با شهردار بغداد در راستای برگزاری رویداد بزرگ “دومین همایش سالانه توسعه سرمایه‌گذاری […]

شهردار شیراز در دیدار دوجانبه با شهردار بغداد درخصوص گسترش همکاری‌های دوجانبه بین شیراز و بغداد به گفتگو پرداخت و بر عزم راسخ شهرداری شیراز برای جذب سرمایه‌گذاری از طریق کشورهای همسایه به ویژه عراق تاکید کرد.

محمدحسن اسدی در دیدار دوجانبه با شهردار بغداد در راستای برگزاری رویداد بزرگ “دومین همایش سالانه توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز” در خصوص گسترش همکاری‌های دوجانبه بین شیراز و بغداد به گفتگو پرداخت و بر عزم راسخ شهرداری شیراز برای جذب سرمایه‌گذاری با کشورهای همسایه به ویژه عراق تاکید کرد.

در این دیدار شهردار شیراز با معرفی این کلان‌شهر گفت: شهر شیراز شهری باستانی، مذهبی، فرهنگی، گردشگری و قطب پزشکی است که از کشورهای مختلف برای درمان و گردش به شیراز می‌آیند و باید از این ظرفیت‌ها، استفاده بهینه‌ای صورت پذیرد.

او با بیان اینکه شهر شیراز زمینه‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری خارجی دارد، افزود: شهرداری شیراز در این خصوص علاوه بر لزوم تقویت همکاری و مناسبات در حوزه‌های مختلف گردشگری از جمله گردشگری سلامت، آمادگی ایجاد بسترها و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری را دارد و از حضور سرمایه‌گذاران استقبال می‌کند.

این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز ادامه داد: این کلان‌شهر ظرفیت‌های متعددی در بخش‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری دارد که مزیت ویژه‌ای برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و هیچ محدودیت و مانعی در مسیر حضور سرمایه‌گذاران خارجی وجود ندارد.

اسدی با تصریح بر ظرفیت‌های گردشگری ابراز امیدواری کرد: در حوزه‌های مختلف ازجمله گردشگری به یک ارتباط خوب و تفاهم‌نامه‌های مناسبی دست پیدا کنیم.

شهردار شیراز در ادامه به برگزاری دومین همایش سالانه توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز اشاره کرد و افزود: شیراز برای دومین بار میزبان کشورهای مختلف از جمله چین، ترکیه، عراق و …برای جذب سرمایه‌گذاری و تبادل نظر است که بسته‌های سرمایه‌گذاری آماده و قابل ارائه جهت سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی ارائه می‌شود.

او با بیان اینکه مراودات خوبی بین ایران و عراق وجود دارد، گفت: ایران و عراق در زمینه‌های گردشگری مذهبی، ظرفیت‌های ارزنده‌ای برای روابط بیشتر دارند.

شهردار بغداد نیز طی سخنانی با ابراز خرسندی از حضور در شهر شیراز، از آمادگی برای همکاری‌های متقابل در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف خبر داد.

عمار موسی‌کاظم با تأکید بر موافقت مقامات عراق برای ایجاد تفاهم با شیراز ادامه داد: با این رویکرد می‌توانیم تفاهم‌نامه خوبی در مسائل مختلفی از جمله بازیافت، آب و فاضلاب، ترافیک و خدمات حمل‌ونقل و حفظ مناطق باستانی بغداد داشته باشیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.

این مقام ارشد شهری بغداد به همکاری با کشورهای دیگر برای سرمایه‌گذاری در بازیافت اشاره کرد و گفت: بغداد به صورت روزانه ۹ هزار تُن زباله تولید می‌کند گه باید آن را به فرصت تبدیل کرد و در این راستا با چند شرکت آلمانی- ترکی در خصوص سوزاندن زباله و تبدیل به انرژی برق مذاکره شده است.

او با اشاره به مبحث بازیافت افزود: از همکاری شرکت سرمایه‌گذاری ایرانی برای بازیافت زباله در بغداد استقبال می‌کنیم.

شهردار پایتخت عراق با اشاره به ظرفیت‌های متعدد شیراز برای سرمایه‌گذاری نیز اشاره و عنوان کرد: سرمایه‌گذاری بر روی ظرفیت‌های شیراز را پیگیری خواهیم کرد.

عمار موسی‌کاظم همچنین در رابطه با سرمایه‌گذاری در بغداد نیز گفت: شهرداری بغداد تفاهم‌نامه با عتبات عراق دارد و این تفاهم‌نامه برای ساخت بیمارستان مخصوص سرطان و مرکزی برای درمان اوتیسم منعقد کرده است؛ چرا که شهرداری بغداد اهمیت زیادی برای سرمایه‌گذاری قائل هستند.

در این نشست مشترک که با محوریت همکاری‌های مشترک با حوزه سرمایه گذاری برگزار شد، پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شیراز در عرصه‌های مختلف تشریح شد و موضوع توسعه همکاری‌ها بررسی شد.

شهردار بغداد پس از این دیدار دوجانبه به زیارت آستان حضرت شاهچراغ(ع) رفته و به شهدای حادثه ترویستی سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران اسلامی نیز ادای احترام کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری