کد خبر:11368
پ

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه: اقدامات بازدارنده در راستای تکرار نشدن حمله سگ‌های ولگرد صورت نگرفته است

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به حادثه جان باختن کودک سه ساله بر اثر حمله سگ‌های ولگرد گفت: با اینکه چند ماه اخیر اتفاق ناگوار فوت کودک بر اثر حمله سگ‌های ولگرد در منطقه شهرک شاهد، شهرداری ارومیه چه اقدامات تنبیهی و بازدارندگی برای مسببان و مسئولان خاطی انجام داده است؟ مرتضی پیری […]

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به حادثه جان باختن کودک سه ساله بر اثر حمله سگ‌های ولگرد گفت: با اینکه چند ماه اخیر اتفاق ناگوار فوت کودک بر اثر حمله سگ‌های ولگرد در منطقه شهرک شاهد، شهرداری ارومیه چه اقدامات تنبیهی و بازدارندگی برای مسببان و مسئولان خاطی انجام داده است؟

مرتضی پیری اظهار کرد: در تاریخ هشتم بهمن سال‌جاری نامه‌ای مبنی بر ارائه گزارش‌های لازم در رابطه با آخرین وضعیت مجموعه مدیریت شهری در مباحث عمرانی، مالی و دیگر مباحث ارائه داده‌ام که متأسفانه توضیحات لازم تا این تاریخ به دست ما نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه بررسی و تصویب بودجه یکی از اساسی‌ترین وظایف شورا است و باید سیاست‌های مجموعه مدیریت شهری برای یک سال در آن تدوین شود و این اصل با اطلاعات ناقص میسر نبوده است، افزود: شهرداری به قید فوریت در راستای بررسی‌های دقیق‌تر و واقع‌بینانه بودجه سال ۱۴۰۳ گزارشات درخواست شده را به اعضای شورای شهر ارسال کند.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه در بخشی از سخنان خود با اشاره به ادامه فعالیت سازمان‌های مردود در حسابرسی که مستلزم ارائه گزارش‌های لازم و توضیحات بوده است، گفت: در حسابرسی سال ۱۴۰۰ متأسفانه برخی از سازمان‌های ذیربط شهرداری مردود بوده و باوجود اعلام مستند مردودی توسط حسابرس با رأی مثبت در صحن علنی تأیید و با استناد به تأیید اعضای شورا در هیئت تطبیق هم تأیید شده است که نیازمند بازنگری بوده و باید مجموعه مدیریت شهری به سوالات ما در این رابطه پاسخگو باشد.

پیری با ابراز تسلیت به خانواده فوت شده کودک سه‌ساله ارومیه‌ای در اثر حمله سگ‌های ولگرد در منطقه شهرک شاهد ادامه داد: با اینکه چند ماه اخیر اتفاق ناگوار فوت کودک بر اثر حمله سگ‌های ولگرد در منطقه شهرک شاهد، شهرداری ارومیه چه اقدامات تنبیهی و بازدارندگی برای مسببان و مسئولان خاطی انجام داده است؟

وی عنوان کرد: گرچه هر مبلغی و اقدامی برای تسکین این درد خانواده داغ‌دیده بی‌اثر است، اما شهرداری باید دیه کودک را از محل بیمه مسئولیت مدنی پرداخت می‌کرد که متأسفانه با سهل‌انگاری انجام شده از سوی مسئول مربوطه تمدید بیمه با وقفه نزدیک به سه ماهه صورت گرفته که این حادثه نیز در آن بازه زمانی اتفاق افتاده است.

پیری ضمن اشاره به اینکه مسئول بیمه مسئولیت مدنی شهرداری باید پاسخگو باشد که علت تمدید نکردن و وقفه چه بوده است، تاکید کرد: باید همه مسئولان مستقیم و غیرمستقیم که در این حادثه باعث فوت کودک شده‌اند، بازخواست و برخوردهای لازم انجام شود.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه در پایان خواستار پاسخگویی شهردار ارومیه از محکومیت‌های چندین میلیاردی شهرداری شد و خاطرنشان کرد: چرا امور حقوقی حتی در شعبه‌هایی که پرونده‌ها مفتوح و در جریان بود، جهت دفاع حاضر نشده و باعث محکومیت و ضررهای میلیاردی برای مدیریت شهری شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری