کد خبر:11071
پ

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه: تبدیل وضعیت ایثارگری رانندگان استیجاری شهرداری ارومیه در دستور کار قرار گیرد

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: ایثارگری یک قانون است و از نظر حقوقی تبدیل وضعیت آنان حق رانندگان شهرداری است. حسین پناهی شنبه هفتم بهمن در صحن علنی شورای اسلامی شهر ارومیه اظهار کرد: امروز شهر ارومیه بار دیگر شاهد رحمت الهی است و ما شکرگزار این رحمت الهی […]

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: ایثارگری یک قانون است و از نظر حقوقی تبدیل وضعیت آنان حق رانندگان شهرداری است.

حسین پناهی شنبه هفتم بهمن در صحن علنی شورای اسلامی شهر ارومیه اظهار کرد: امروز شهر ارومیه بار دیگر شاهد رحمت الهی است و ما شکرگزار این رحمت الهی هستیم و از زحمتکشان و تلاشگران مجموعه شهرداری ارومیه که با تمام توان در جهت ارائه خدمات بهینه اعم از پاکسازی و برف‌روبی معابر شهری تلاش کردند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به دوری حدوداً ۲۰ ماهه از شورای شهر طبق حکم قضائی و سپس برائت و بازگشت مجدد، افزود: زمانی که ما رفتیم ۲۸۴ نفر راننده استیجاری در شهرداری ارومیه خدمت می‌کرد و ۴۰ نفر از این رانندگان با شهرداری قطع همکاری کرده‌اند.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: درصد افزایش حقوق رانندگان استیجاری کفاف امور زندگی آنان را نمی‌دهد و باید بر اساس مصوبات گذشته شورا اقدام به افزایش حقوق این قشر زحمتکش شود.

پناهی یادآور شد: تبدیل وضعیت ایثارگری رانندگان استیجاری شهرداری ارومیه که حدود ۴۶ نفر است بر اساس قانون باید صورت پذیرد.

وی افزود: ایثارگری یک قانون است و از نظر حقوقی حق رانندگان شهرداری، تبدیل وضعیت آنان است.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه عنوان کرد: ترمیم حقوق با اضافه کاری و همسان سازی حقوق بر اساس قانون در اولویت اول مدیریت شهری قرار گیرد.

پرسنل حجمی و روزمزد شهرداری ارومیه ساماندهی شوند

مرتضی پیری عضو شورای اسلامی شهر ارومیه اظهار کرد: شهرداری ارومیه نسبت به ساماندهی نیروی انسانی توجه ویژه‌ای داشته و در بودجه ۱۴۰۳ این موضوع را مدنظر قرار دهد.

وی افزود: پرسنل تخصصی حجمی و فاکتوری موجود در سازمان‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، آرامستان‌ها و روابط عمومی شهرداری مرکزی که هم‌اکنون فعالیت می‌کنند با تعیین تکلیف و انعکاس در بودجه سال آینده استفاده شود و از هرگونه استفاده از نیروی روزمزد بدون قرارداد خودداری شود و طبیعی است در صورت هرگونه بکارگیری بدون مجوز، شهرداری باید پاسخگو باشد.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه در خصوص رانندگان استیجاری شهرداری ارومیه و گذران سخت زندگی آن‌ها و خانواده‌هایشان گفت: میزان دریافتی این رانندگان برای خود و خودروهایشان کافی نبوده و طی دو سال گذشته افزایش دریافتی آن‌ها کم بوده و باید نسبت به افزایش حقوق مناسب برای این همکاران اقدام کرد.

پیری در بخش دیگری از سخنان خود ضمن انتقاد از عدم خدمات‌رسانی به اراضی تعاونی منابع طبیعی در گلشهر علی‌رغم صدور مجوز و دریافت عوارض از سوی شهرداری عنوان کرد: شهرداری منطقه پنج و معاونت خدمات شهری در این خصوص باید پاسخگو باشند که چرا در ارائه خدمات به ساکنان این منطقه علی‌رغم دریافت عوارض و صدور مجوز کوتاهی کرده‌اند.

وی با اشاره به شرایط پیاده‌رو میدان انقلاب و خطرآفرینی سنگ فرش موجود برای شهروندان و لغزندگی در هنگام بارش برف و مصدومیت تعدادی بر اثر سرخوردن بر روی سنگفرش موجود به دلیل غیراستاندارد بودن این پیاده رو یادآور شد: شهرداری ارومیه نسبت به ساماندهی پیاده‌روهای این میدان اقدام و در راستای حقوق شهروندی نسبت به رفع خطر برای شهروندان اقدام کند.

پیری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حادثه آتش‌سوزی در بیمارستان گاندی تهران و مدیریت مناسب این حادثه از سوی آتش نشانی به واسطه داشتن تجهیزات مناسب و ۵ نردبان بلند و اطفا حریق در سریع‌ترین زمان ممکن تصریح کرد: چندین سال قبل شورای شهر ارومیه مصوبه‌ای در راستای خرید نردبان ۵۲ متری داشت و خریداری نیز شد، از این رو قبل از وقوع هرگونه حادثه احتمالی و جهت پیشگیری از بحران در اسرع وقت نسبت به راه‌اندازی این نردبان و همچنین نردبان ۳۲ متری اقدام لازم انجام شود.

وی در ادامه با تاکید بر شناسایی و صدور اخطارهای لازم برای ساختمان‌های ناایمن در سطح شهر به ویژه در معابر اصلی شهر ارومیه بیان کرد: شهرداری در اسرع وقت نسبت به اخطار و در صورت عدم رعایت اقدام به پلمپ برای ساختمان‌های فرسوده و متروکه که می‌توانند حادثه آفرین بوده و تلفات جبران‌ناپذیری را برای شهروندان در پی داشته باشد اهتمام ویژه داشته باشد.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه خاطرنشان کرد: در بارندگی‌های اخیر شاهد آبگرفتگی غیرقابل قبول در معابر منطقه هشت شهریور و نارضایتی شهروندان بودیم که این امر مستلزم توجه ویژه شهرداری ارومیه به جمع‌آوری آب‌های سطحی و پیگیری معاونت خدمات شهری برای رفع این موضوع در بارش‌های بعدی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری