کد خبر:11069
پ

عضو شورای اسلامی شهر شیراز: دستگاه‌های اجرایی و شهرداری به جای کار نمایشی پروژه‌های عمرانی اجرا کنند

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: دستگاه‌های اجرایی و شهرداری باید تلاش کنند به جای کار روزمره، پوپولیستی و نمایشی سعی بر اجرای پروژه های زیرساختی و عمرانی بیشتر داشته باشند. رضا محمدیان شنبه هفتم بهمن در سلسله نشست‌های روایت امید با موضوع تشریح پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ‌زنی دهه مبارک فجر اظهار کرد: کلان‌شهر […]

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: دستگاه‌های اجرایی و شهرداری باید تلاش کنند به جای کار روزمره، پوپولیستی و نمایشی سعی بر اجرای پروژه های زیرساختی و عمرانی بیشتر داشته باشند.

رضا محمدیان شنبه هفتم بهمن در سلسله نشست‌های روایت امید با موضوع تشریح پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ‌زنی دهه مبارک فجر اظهار کرد: کلان‌شهر شیراز به عنوان پایتخت فرهنگ و ادب کشور و سومین حرم اهل بیت (ع) از دیرباز مهم‌ترین شهر جنوبی کشور بوده است.

وی افزود: شهر شیراز دارای بناهای فاخر و یک سرمایه ملی است و این شهر همواره دارای ظرفیت و پتانسیل‌های بسیاری است و تمام دستگاه‌های اجرایی باید در راستای ارتقای کلانشهر شیراز فعالیت و تلاش ویژه‌تر داشته و دولت نیز به عنوان مرکزیت جنوب کشور به استان فارس و شهر شیراز نگاه ویژه‌تر داشته باشد؛ این در حالی است که طی چند سال گذشته این نگاه ویژه به استان فارس کمرنگ شده است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز خاطر نشان کرد: در برخی موارد در دستگاه‌های اجرایی برخی مدیران به دنبال کار روزمره خود هستند و با گزارش‌های شکلی و ظاهری دوره مدیریت خود را طی کنند؛ این موضوع هم در شهرداری مسبوق به سابقه است و در برخی ادوار مردم رضایتمندی نسبت به عملکردها نداشتند و این موضوع تنها شامل شهرداری نمی‌شود.

محمدیان تاکید کرد: شهرداری تنها مسئول اجرای پروژه‌های شهری نیست و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان باید با توجه به شرح وظایف خود، اقدامات مد نظر را انجام بدهند.

وی تصریح کرد: سال‌ها است کن شهر شیراز از خدمات راه‌های منتهی به شهر و نداشتن کمربندی مناسب رنج می‌برد و در موضوعاتی همچون روشنایی مناسب معابر، توسعه تصفیه خانه‌های فاضلاب، اماکن تاریخی فرهنگی و تکمیل طرح توسعه حافظیه و سعدیه و بهتر شدن خدمات وضعیتی سایر دستگاه‌های دولتی مغفول مانده است و این موضوعات به عنوان بخشی از مطالبات اصلی مردم این کلان شهر است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: این در حالی است که در برخی موارد مدیران دستگاه‌های اجرایی برای این موضوعات تلاش دارند، اما به دلیل عدم تأمین اعتبارات مناسب به این حوزه، کارها پیش نمی‌رود؛ لذا در این راستا باید نمایندگان مجلس شورای اسلامی اهتمام جدی تر به موضوعات داشته باشند.

محمدیان با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مردم باید در انتخاب نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی دقت بسیاری داشته باشند، افزود: در این راستا باید نماینده دارای تجربه را مد نظر داشت و نه نماینده‌ای که دارای شعار است.

وی ادامه داد: در نظام جمهوری اسلامی مردم دیگر زمان آزمون و خطا ندارند و از زمان سعی و خطا گذشته است و باید به فردی اعتماد شود که در طول دوران مدیریتی خود به مردم ثابت کرده باشد که عملکرد مفید و داشته و نمایشی نبوده است.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: این گلایه دائمی مردم کلان شهر شیراز است که در بسیاری موارد در مقایسه با برخی کلان شهرها، شهر شیراز در تخصیص بودجه‌های عمرانی بسیار عقب بوده است.

محمدیان ادامه داد: شهرداری شیراز با توجه به مصوباتی که در شورای ششم تصویب کرده است توانست پروژه‌های بسیاری را به جهت توسعه و ارتقا زیر ساخت این کلان شهر تعریف کند، اما آنچه که مسلم است دستگاه‌های اجرایی و شهرداری باید تلاش کنند به جای کار روزمره و پوپولیستی و نمایشی سعی بر اجرای پروژه‌های زیر ساختی و عمرانی شهری داشته باشند، چرا که این اقدام ماندگارتر خواهد بود.

وی در ادامه اظهار کرد: در تعاریف پروژه‌ها به چند دسته تقسیم‌بندی شده‌اند که پروژه‌های عمرانی، عمرانی خدماتی سطح شهر که توسط شهرداری‌های مناطق اجرا می‌شود و در قالب پروژه‌های محرومیت‌زدایی، لوله‌گذاری دفع آب‌های سطحی، تملک املاک مورد هدف، مرمت تأسیسات شهری و ساختمان‌های موردنیاز شهرداری است و پروژه‌های عمرانی زیست محیطی و فضای سبز شهری در قالب احداث پارک‌های بزرگ، باغات مهر بانو و پارک‌های موضوعی و پروژه‌های عمرانی ورزشی با رویکرد احداث یک سالن ورزشی در سطح هر منطقه ویژه افراد توان خواه، نابینایان و ورزش‌های زورخانه‌ای از جمله آن‌ها است.

به گفته رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز، کلانشهر شیراز به عنوان مهد ورزش‌های زورخانه‌ای است و باید یک سالن در شأن اجرای ورزش‌های بین‌المللی مسابقات داشته باشد که در این راستا احداث یک پروژه بین‌المللی برای این ورزش در دستور کار است و این مجموعه در ایام دهه فجر کلنگ‌زنی خواهد شد.

احداث پروژه‌های عمرانی حمل و نقل، پروژه هوشمندسازی، پروژه‌های عمرانی فرهنگی در قالب ساخت پروژه‌های جدید همچون ساخت سینما محله، چمن ورزشی مصنوعی در محلات از دیگر موضوعات مورد اشاره رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز بود.

وی خاطرنشان کرد: امید است شورای ششم و شهرداری شیراز بتوانند تا پایان دوره مدیریت شهری خدمات خوبی را به مردم ارائه دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری