کد خبر:11854
پ

عضو شورای شهر قزوین: چای‌خانه‌های حضرتی در برنامه‌های مذهبی شهر راه‌اندازی شود

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین بر لزوم راه‌اندازی چای‌خانه‌های حضرتی در برنامه‌های مذهبی تاکید کرد و گفت: می‌توانیم برای ایجاد چایخانه‌های حضرتی ثابت و پرتابل از تجارب سایر شهرها استفاده کنیم. نخستین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین در سال ۱۴۰۳ بعدازظهر امروز یکشنبه بیست‌وششم فروردین به ریاست قاسم اللهیاری و […]

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین بر لزوم راه‌اندازی چای‌خانه‌های حضرتی در برنامه‌های مذهبی تاکید کرد و گفت: می‌توانیم برای ایجاد چایخانه‌های حضرتی ثابت و پرتابل از تجارب سایر شهرها استفاده کنیم.

نخستین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین در سال ۱۴۰۳ بعدازظهر امروز یکشنبه بیست‌وششم فروردین به ریاست قاسم اللهیاری و با حضور مهری‌ السادات تقوی عضو کمیسیون، محمدرضا قافله باشی مدیر مسئول هفته‌نامه پیام شهر و با محوریت بررسی برنامه‌های مدیریت شهری در مناسبت‌های ملی و مذهبی پیش رو در تالار مردم این نهاد برگزار شد.

قاسم اللهیاری، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قزوین با اشاره به عملیات غرورآفرین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران در سوریه اظهار کرد: طی سال‌های اخیر این رژیم غاصب، تعدادی از دانشمندان هسته‌ای و نخبگان و فرماندهان نظامی را در عملیات‌های گوناگون به شهادت رسانده است و این اقدامات دیشب پاسخ به تمامی جنایت‌های گذشته اسرائیل بود.

وی تأکید کرد: اسرائیل اگر دچار خطای محاسباتی دیگر شود می‌داند که ایران پاسخ جدی و سیلی محکم‌تری را خواهد زد و معادلات در منطقه غرب آسیا با نقش محوری ایران رقم خواهد خورد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر قزوین همچنین از تلاش دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی و دیپلماسی به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که این اتفاق را رقم زدند قدردانی کرد و ادامه داد: امیدواریم که با نابودی رژیم غاصب صهیونیستی شاهد برقراری آرامش و صلح در منطقه باشیم.

اللهیاری خواستار برنامه‌ریزی و پیش‌بینی برنامه‌های مدیریت شهری در ایام پیش رو از جمله دهه کرامت، روز دختر و ولادت حضرت رضا (ع) و فضاسازی متناسب با این برنامه‌ها شد.

وی بر لزوم ایجاد چایخانه‌های حضرتی به صورت ثابت و پرتابل در برنامه‌های مذهبی سطح شهر تأکید کرد و گفت: می‌توانیم از تجارب سایر شهرها در حوزه ایجاد چایخانه‌های حضرتی به صورت ثابت و پرتابل استفاده کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین فرا رسیدن ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشت و گفت: روز ارتش را به تمام دلاورمردان و غیور مردان عرصه دفاع از کشور که استوار و محکم در دفاع از آرمان‌های کشور ایستاده‌اند، تبریک می‌گوئیم.

در ادامه جلسه علیرضا منجم، مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین در تشریح اقدامات انجام شده در مناسبت‌های ماه‌های اخیر تاکید کرد: در دو ماه اخیر ۱۰ برنامه مهم و بزرگ داشتیم که متناسب با آنها فضاسازی و زیباسازی شهری انجام شده است.

وی تصریح کرد: سه برنامه مهم در ایام پیش رو شامل گرامیداشت دهه کرامت، اعیاد قربان و غدیر و مناسبت‌های ایام محرم وجود دارد که برای آذین‌بندی شهر و همچنین فضاسازی برنامه‌ها تمهیدات لازم اندیشه شده است. تمام تلاش ما این است که تمامی آذین بندی‌های شهر دائمی باشد تا بتوانیم در مناسبت‌ها مدیریت خوبی داشته باشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری