کد خبر:7699
پ

عضو شورای شهر: هوشمندسازی اتوبوس‌های اراک در سال ۱۴۰۲

عضو شورای اسلامی شهر اراک گفت: پروژه هوشمندسازی اتوبوس‌های این کلان‌شهر در سال‌ جاری اجرایی خواهد شد. علی چگینی با بیان اینکه هوشمندسازی سیستم حمل‌ونقل شهری اراک در حال پیگیری است، اظهار کرد: سال گذشته نزدیک به صددرصد اتوبوس‌های شهر نوسازی شد و در سال جاری درصدد هوشمندسازی این اتوبوس‌ها هستیم. وی افزود: سامانه‌هایی برای […]

عضو شورای اسلامی شهر اراک گفت: پروژه هوشمندسازی اتوبوس‌های این کلان‌شهر در سال‌ جاری اجرایی خواهد شد.

علی چگینی با بیان اینکه هوشمندسازی سیستم حمل‌ونقل شهری اراک در حال پیگیری است، اظهار کرد: سال گذشته نزدیک به صددرصد اتوبوس‌های شهر نوسازی شد و در سال جاری درصدد هوشمندسازی این اتوبوس‌ها هستیم.

وی افزود: سامانه‌هایی برای این منظور طراحی شده است تا شهروندان بتوانند از طریق گوشی تلفن همراه خود، مدت زمان انتظار برای رسیدن اتوبوس، تعداد آن‌ها در هر مسیر و محل دقیق اتوبوس‌ها را مشاهده کنند و با دسترسی به این امکانات از انتظارهای طولانی در ایستگاه‌های اتوبوس رهایی یابند.

عضو شورای اسلامی شهر اراک با اشاره به اورهال توقفگاه‌های اتوبوس در سطح شهر ادامه داد: برای هوشمندسازی ترافیکی و خرید و نصب دوربین‌های نظارتی و ترافیکی در سطح شهر نیز حدود ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و در حال حاضر پروژه در حال اجرا است که امیدوارم در سال جدید نظارت بهتری در این راستا داشته باشیم.

وی تصریح کرد: کرایه اتوبوس‌ها در سال جدید حداکثر ۲۵ درصد افزایش پیدا کرد، در حالی که اگر قیمت واقعی کرایه اتوبوس را محاسبه کنیم، کرایه‌ها باید به حدود هشت هزار تومان می‌رسید اما مبلغ در نظر گرفته شده به طور میانگین کمتر از دو هزار تومان در نظر گرفته شده است و بیش از ۷۵ درصد این مبلغ را شهرداری به صورت یارانه پرداخت می‌کند.

چگینی با بیان اینکه امسال شاهد هوشمندسازی اتوبوس‌های سطح شهر و افزایش رضایتمندی شهروندان در این زمینه خواهیم بود، خاطرنشان کرد: پروژه احداث پل‌های روگذر در بعضی معابر شهری از جمله خیابان شهدا پیش‌بینی شده است که امسال شاهد آغاز عملیات اجرایی آن خواهیم بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری