کد خبر:11417
پ

عملیات اجرایی پارک تخصصی کودک و نوجوان مرحمت با ۳ هکتار مساحت در تبریز آغاز شد

ئین کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی مجموعه رفاهی، تفریحی و آموزشی مرحمت در زمینی به مساحت ۳ هکتار با ۲۹۲ میلیارد تومان هزینه در اراضی تملک‌شده باغ چلبی با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار تبریز در منطقه ۱ شهرداری تبریز برگزار شد. یعقوب هوشیار شهردار تبریز در آئین کلنگ زنی این پروژه ضمن […]

ئین کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی مجموعه رفاهی، تفریحی و آموزشی مرحمت در زمینی به مساحت ۳ هکتار با ۲۹۲ میلیارد تومان هزینه در اراضی تملک‌شده باغ چلبی با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار تبریز در منطقه ۱ شهرداری تبریز برگزار شد.

یعقوب هوشیار شهردار تبریز در آئین کلنگ زنی این پروژه ضمن تبریک پیشاپیش حلول ماه رمضان و  آغاز سال جدید شمسی اظهار کرد: تلاش داریم عملیات اجرایی پارک تخصصی کودک و نوجوان در کمترین زمان ممکن در سال آتی انجام شده و شاهد ارتقای سرانه های تفریحی برای کودکان شهر باشیم.

وی با اشاره به ضرورت احداث پارک‌های تخصصی در سطح شهر، افزود: تمرکز مدیریت شهری در این از دوره شورای اسلامی شهر، تملک باغات شهر است و بر همین اساس، تملکات مجموعه‌ شهربانو با مساحت ۷۰ هکتار و باغ چلبی با مساحت ۳ هکتار با موفقیت انجام شده و عملیات اجرایی این مجموعه های فرهنگی و تفریحی آغاز شده است.

هوشیار خاطرنشان کرد: در ادامه تملک باغات چلبی، باغ دو هکتاری پیرامون این مجموعه را نیز در برنامه تملک داریم و امیدوارم به برکت نام شهید مرحمت تقوی، مجموعه پر رونقی برای کودکان شهر باشد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم زعفرانچی‌لر عضو شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این مراسم با بیان اینکه توسعه امکانات شهری برای کودکان با احداث پارک های تخصصی یکی از رویکردهای حائز اهمیت شورای ششم است، تصریح کرد: این پروژه یکی از پارک های تخصصی کودکان در سطح شهر است و احداث مجموعه‌های مشابه موجب ارتقا سرانه تفریحی و آموزشی در شهر می‌شود.

زعفرانچی‌لر با بیان اینکه این پارک تخصصی مشتمل بر موزه کودکان، استخر کودکان، کتابخانه کودکان، خواهد بود، خاطر نشان کرد: خوشبختانه نظرات تخصصی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در کنار دیگر کارشناسان حوزه کودک احصا شده و استفاده از تجارب متخصصان این حوزه موجب تسهیل روند اجرایی پروژه خواهد شد.

وی از نامگذاری این مجموعه رفاهی، تفریحی و آموزشی به نام شهید مرحمت تقوی خبر داد و یادآور شد: این مجموعه فرهنگی و آموزشی و رفاهی مرحمت به یاد شهید مرحمت تقوی کم‌سن و سال ترین شهید لشگر عاشورا نامگذاری شده است.

حمید شاهوردی شهردار منطقه ۱ تبریز نیز در آئیین کلنگ‌زنی این پروژه با اشاره به تملک ۹۰ درصداز اراضی پارک چلبی گفت: برای تملک باغ چلبی ۲۹۲ میلیارد تومان هزینه شده است و تلاش داریم  سال آینده به بهره برداری برسد.

وی اضافه کرد: تملک و اجرای مجموعه تفریحی و رفاهی کودک و نوجوان مطالبه چند ساله ساکنین این منطقه بوده و مطابق وعده‌ای که داده بودیم، آیین کلنگ‌زنی آن برگزار و عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

شاهوردی یادآور شد: تلاش داریم مطالعات انجام گرفته در طرح اولیه این پارک  و جانمایی موارد پیش‌بینی شده مطابق با نظر مشاوران پروژه باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری