کد خبر:11587
پ

فرماندار کرمانشاه: ۱۱۲ مرکز خدمات نوروزی و اقامتی غیرمجاز پلمب شد

فرماندار کرمانشاه گفت: ۱۱۲ مورد مراکز خدماتی و اقامتی متخلف و غیربهداشتی طی طرح ستاد خدمات سفر نوروزی در کرمانشاه کشف و پلمب شد. محمدرضا آمویی سه‌شنبه هفتم فروردین در جریان گشت مشترک تیم‌های بازرسی و نظارتی کشیک ایام نوروزی از سطح عرضه مواد غذایی در «بازار روزهای» شهر کرمانشاه اظهار کرد: در راستای نظارت‌های بهداشت، امنیت […]

فرماندار کرمانشاه گفت: ۱۱۲ مورد مراکز خدماتی و اقامتی متخلف و غیربهداشتی طی طرح ستاد خدمات سفر نوروزی در کرمانشاه کشف و پلمب شد.

محمدرضا آمویی سه‌شنبه هفتم فروردین در جریان گشت مشترک تیم‌های بازرسی و نظارتی کشیک ایام نوروزی از سطح عرضه مواد غذایی در «بازار روزهای» شهر کرمانشاه اظهار کرد: در راستای نظارت‌های بهداشت، امنیت غذایی و سلامت خدمات در مراکز گردشگری بازدید به عمل می‌آید و این بازرسی‌ها با همکاری و تعامل ستاد خدمات سفر فرمانداری کرمانشاه، میراث فرهنگی شهرستان، اداره مرکز بهداشت و دامپزشکی طی ایام نوروز صورت می‌گیرد.

وی افزود: گروه‌های بازرسی در پنج اکیپ و در دو شیفت صبح و عصر به خدمات رسانی و نظارت بر مراکز تولید، فروش و توزیع مواد خوراکی می‌پردازد.

فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه تعداد بازدید صورت گرفته از زمان تشدید نظارت‌ها بیش از یک هزار و ۲۰۱ مورد طی نوروز امسال بود، تصریح کرد: تعداد موارد غیر بهداشتی کشف شده از ابتدای امسال ۲۱ مورد بوده است.

وی ضمن اشاره به برخوردهای قانونی با متخلفی، ادامه داد: ۷ واحد عرضه محصولات غذایی پلمب، ۱ هزار و ۶۰۸ کیلوگرم انواع گوشت تاریخ مصرف گذشته کشتارگاه‌ها کشف و ضبط شد.

آمویی اضافه کرد: نظارت بر ذبح ۳ هزار و ۷۶۹ رأس گوسفند، ۱ هزار و ۹۶ رأس گوساله به همراه کشف و ضبط ۷۰۰ کیلوگرم گوشت غیر قابل مصرف از جمله فعالیت‌های صورت گرفته‌ی گروه‌های بازرسی هست.

وی با اشاره به کشفیات غیربهداشتی اکیپ دامپزشکی و مرکز بهداشت شهرستان طی این ایام، مطرح کرد: کشتار ۹۰۲ هزار و ۲۹۱ قطعه مرغ فاسد و ضبط بیش از ۲۷ هزار کیلوگرم مرغ از چرخه مصرف خارج شده از جمله این موارد است.

فرماندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش به بازدید ۶ هزار و ۷۱۴ مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، بازدید از سه هزار و ۵۷۹ مورد اماکن عمومی توسط ستاد خدمات سفر اشاره و تصریح کرد: در طرح خدمات سفر نوروزی از ۷۵ اماکن اقامتی نیز بازدید به عمل آمد.

وی به ۶۴۷ مورد اخطار و ۱۱۲ مورد پلمب مراکز خدماتی و اقامتی طی این طرح اشاره کرد و گفت: بازرسان توانستند شش هزار و ۴۷۲ مورد مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته را معدوم سازی کنند، همچنین ۷۸ مورد نمونه‌برداری مواد غذایی، یک هزار و ۷۳ مورد کلرسنجی، ۲۰۶ مورد نمونه‌برداری آب صورت گرفته است.

آمویی گفت: ۲۵۱ مورد بازدید مشترک با سایر ادارات سطح شهرستان کرمانشاه از این مراکز خدماتی انجام و ۳۹ جایگاه نیز ۳۳ مورد تذکر شفاهی و اخطار دریافت کرده‌اند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری