کد خبر:9117
پ

فعالیت جوان‌ترین ناوگان حمل‌ونقل کشور در قم

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم گفت: شهر قم دارای ۲۰۳ دستگاه اتوبوس فعال است که مدل تمام این دستگاه‌ها از ۱۳۹۹ بیشتر بوده و میانگین سنی این خودروها سه سال است، علاوه بر این از ابتدای امسال ۲۶ دستگاه ون وارد ناوگان اتوبوس درون‌شهری شده است و ۳۵ دستگاه میدل باس نیز به زودی خریداری […]

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم گفت: شهر قم دارای ۲۰۳ دستگاه اتوبوس فعال است که مدل تمام این دستگاه‌ها از ۱۳۹۹ بیشتر بوده و میانگین سنی این خودروها سه سال است، علاوه بر این از ابتدای امسال ۲۶ دستگاه ون وارد ناوگان اتوبوس درون‌شهری شده است و ۳۵ دستگاه میدل باس نیز به زودی خریداری خواهد شد.

علی نیک با اشاره به نوسازی ناوگان اتوبوس درون‌شهری، اظهار کرد: به همت مدیریت شهری در راستای تقویت ناوگان اتوبوسرانی، در حال حاضر شهر قم دارای جوان‌ترین ناوگان درون شهری کشور از لحاظ مدل خودرو است.

وی افزود: شهر قم دارای ۲۰۳ دستگاه اتوبوس فعال است که مدل تمام این دستگاه‌ها از ۱۳۹۹ بیشتر بوده و میانگین سنی این خودروها سه سال است، علاوه بر این از ابتدای امسال ۲۶ دستگاه ون وارد ناوگان اتوبوس درون‌شهری شده است و ۳۵ دستگاه میدل باس به زودی خریداری خواهد شد.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با اشاره به عملکرد اتوبوس‌های درون‌شهری، خاطرنشان کرد: ما دو نوع اتوبوس داریم، اتوبوس‌های اتروسا و اسکانیا که از نظر تهویه مناسب است و رفاه خوبی برای استفاده شهروندان دارند.

نیک با اشاره به احداث ساختمان بازواش و شست‌وشوی مکرر اتوبوس‌های شهر قم، تاکید کرد: اتوبوسرانی ارگانی شبانه‌روزی است که پس از اتمام ساعت کاری اتوبوس‌ها به سازمان منتقل و تا ساعت ۵ بامداد به نظافت و شست‌وشوی دستگاه‌ها پرداخته می‌شود.

وی گفت: به دلایل فنی و ترافیکی تبلیغات بیرون خودرو نداریم و به این منظور محیط مناسبی را برای داخل اتوبوس تعبیه کرده‌ایم تا تبلیغات را تنها داخل اتوبوس‌ها انجام دهیم.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با اشاره به عملکرد ناوگان اتوبوسرانی قم، افزود: با استفاده از سیستم هوشمند AFC حرکت ناوگان‌ها رصد می‌شود، در حال حاضر سرفاصله ناوگان‌ها ۱۵ دقیقه است و همه تلاش مجموعه حمل‌ونقل شهری کاهش زمانی این سرفاصله به ۱۰ دقیقه است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری