کد خبر:10984
پ

قبرستان جوی هُرهُر شهر جهانی یزد ساماندهی می‌شود

رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر یزد گفت: جوی هرهر با ۵۲ هزار متر مربع مساحت در فهرست آثار ملی ثبت شده و در حال ساماندهی است. بی بی فاطمه حقیرالسادات اظهار کرد: در طرحی که توسط شهرداری منطقه تاریخی تهیه شده است، یک چهار باغ ایرانی زیبا در ورودی جوی هُرهُر طراحی خواهد شد. وی گفت: دانش نامه […]

رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر یزد گفت: جوی هرهر با ۵۲ هزار متر مربع مساحت در فهرست آثار ملی ثبت شده و در حال ساماندهی است.

بی بی فاطمه حقیرالسادات اظهار کرد: در طرحی که توسط شهرداری منطقه تاریخی تهیه شده است، یک چهار باغ ایرانی زیبا در ورودی جوی هُرهُر طراحی خواهد شد.

وی گفت: دانش نامه مشاهیر و مفاخر یزدی که در این قبرستان آرمیدند نیز تهیه می‌شود تا گردشگران بتوانند با اسکن بارکدهایی که تهیه خواهد شد این شخصیت‌ها را دریافت و شناخت پیدا کنند.

حقیرالسادات افزود: همچنین تابلوهایی جهت اطلاعات مختصر و معرفی نامه اشخاص نیز در محوطه این مکان نصب خواهد شد.

رئیس کمیسیون گردشگری ادامه داد: استخراج آیات، روایات و موارد مرتب با سنگ نوشته‌ها و کتیبه‌های قبرهای قدیمی این مکان در حال انجام است و مجموعه جوی هرهر در آینده نزدیک می‌تواند مرکز جامع گردشگری مذهبی معنوی شود.

حقیرالسادات در پایان خاطرنشان کرد: این ساماندهی قرار است با همکاری شهرداری منطقه تاریخی و سازمان میراث‌فرهنگی انجام شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری