کد خبر:11815
پ

مجموعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی مرمت می‌شود

مدیر پایگاه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی از آغاز عملیات مرمت و تثبیت کاشی‌کاری و تزئینات صحن اصلی این مجموعه خبر داد. فردین عینی ظهر امروز شنبه بیست و پنجم فروردین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای مرمت‌های مستمر مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی مرمت و تثبیت کاشی‌کاری و تزئینات صحن اصلی مجموعه انجام می‌شود. […]

مدیر پایگاه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی از آغاز عملیات مرمت و تثبیت کاشی‌کاری و تزئینات صحن اصلی این مجموعه خبر داد.

فردین عینی ظهر امروز شنبه بیست و پنجم فروردین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای مرمت‌های مستمر مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی مرمت و تثبیت کاشی‌کاری و تزئینات صحن اصلی مجموعه انجام می‌شود.

وی افزود: کار مرمت در مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی با توجه به وسعت مجموعه و تعدد آثار موجود در این مجموعه یک کار مستمر است و همواره در بخش‌های مختلف مجموعه به منظور حفظ و نگهداری اثر مرمت و تثبیت آثار انجام می‌شود.

مدیر پایگاه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی تاکید کرد: مرمت کاشی‌کاری‌ها و تزئینات در حیاط یا همان صحن اصلی مجموعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی با توجه به اینکه تقریباً تمام دیوارهای این بخش دارای تزئینات ظریف معرق کاری است نیاز به دقت بالا دارد و یک روند طولانی و دقیق است.

عینی ادامه داد: علاوه بر مرمت کاشی‌کاری صحن اصلی، مرمت بام مجموعه نیز در برنامه این روزهای مجموعه قرار دارد و با مساعد شدن شرایط جوی مرمت این بخش از مجموعه نیز شروع می‌شود.

زهرا خجسته شعار ۱۴۰۲/۱/۲۵

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری